eReport.sk

Veštica o našom trápení s koronavírusom. Koho poteší a koho nie?

Pani Anna sa opýtala kariet, čo všetko nám prinesú tieto mesiace, ktoré sú poznačené opatreniami proti koronavírusu. Ako situáciu zvládne vláda, ako z nej vyviazne verejnosť a dokedy nás bude koronavírus strašiť?

„Karty ukazujú, že by sa nemali naplniť naše predstavy o tom, že ľudia budú padať na uliciach a nemocnice nebudú stíhať,“ hovorí veštica. Zaujímalo nás tiež, kedy sa skončia všetky obmedzenia a opatrenia. „Vidím tu koronavírus ešte tak polroka. Opatrenia sa začnú zmierňovať až vtedy, keď už sa necháme uštvať do kolapsu.

Práve z toho vysilenia sa začne upúšťať od opatrení a koronavírus sa pomaly prestane sledovať. Ľudia i vláda budú ekonomicky zdecimovaní. Ako verejnosť z toho nevyjdeme dobre. Nie ani tak po zdravotnej stránke, ale skôr budeme mať viac starostí. Čaká nás veľké psychické vyčerpanie. Veľa ľudí bude potrebovať pomoc. Do budúcna už však budeme ľahostajní k takýmto panikám a budeme veľmi citliví k tomu, čo nám budú nariaďovať. Väčšiu hodnotu uvidíme v rodine, súdržnosti a ľudských vzťahoch,“ dodáva pani Anna, ktorá tiež tvrdí, že do zabudnutia upadne aj náš strach z choroby. Ako však táto krízová situácia ovplyvní vládu a niektorých politikov? „Vláda bude úplne rozbitá a budú tam panovať protichodné pnutia. Bude v nej veľa napätia, ale ľudia v nej začnú uvažovať viac pragmaticky, pretože nič iné im nepomôže. Iba obchodnícke myslenie. Vidím tu aj mladých ľudí, ktorí to nakoniec zachránia,“ hovorí veštica.

Podľa kariet však premiéra Igora Matoviča čakajú krušné chvíle. „Spraví chyby, z ktorých sa už nebude dať vrátiť späť. Ľudia, ktorí ho teraz podporujú, stratia v neho dôveru. Čakajú ho veľké problémy.“ Naopak predseda parlamentu a koaličný partner Boris Kollár sa môže tešiť. „Čaká ho nový post, nemusí to však byť politická záležitosť. Vidím tam nový začiatok. Dostane sa k veľkým peniazom a zbohatne.“

Zdroj foto: archív A., shutterstock


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veštica o našom trápení s koronavírusom. Koho poteší a koho nie?

Najnovšie