eReport.sk
Lindsay Millsová a Edward Snowden so synom. Foto: twitter.com/lsjourneys

Veselé Vianoce, bábätko! Snowdenovi sa narodil synček: Najväčší dar je naša láska

Americkému whistleblowerovi Edwardovi Snowdenovi, ktorý žije v exile v Rusku, sa narodil syn. Jeho manžela Lindsay Millsová zverejnila fotografiu, na ktorej obaja držia novorodeniatko vo vianočnom oblečení, avšak s tvárou zakrytou veľkým smajlíkom, informovala v sobotu agentúra DPA.

„Veselé Vianoce, bábätko,“ napísala Millsová v piatkovom príspevku s fotografiou na Twitteri, na čo Snowden odpovedal: „Najväčším darom je naša láska.“ Jeho právnik v sobotu pre ruskú agentúru Interfax povedal, že matka a syn sú v dobrom zdravotnom stave. Millsová oznámila tehotenstvo koncom októbra.

V USA je obvinený aj z krádeže majetku vlády

Rusko udelilo Snowdenovi a jeho manželke azyl. Dieťa dostane automaticky ruské občianstvo. Snowden nedávno povedal, že spolu s manželkou tiež žiadajú o ruské občianstvo, pretože nechcú riskovať odlúčenie od svojho syna. Občianstva USA sa však vzdať nechcú.

Snowden (37), bývalý spolupracovník amerického Úradu pre národnú bezpečnosť (NSA), utiekol zo Spojených štátov v roku 2013 po tom, ako zverejnil rozsiahle tajné informácie o metódach elektronického sledovania používaných spravodajskými službami. V USA je obvinený okrem iného z porušenia zákona o špionáži a krádeže majetku vlády.

Zdroj: tasr, tweeter/lsjourneys


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veselé Vianoce, bábätko! Snowdenovi sa narodil synček: Najväčší dar je naša láska

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti