eReport.sk
Venezuelský prezident Nicolás Maduro si dáva ochranné rúško
Nicolás Maduro. Foto: tasr

Venezuela: Významný predstaviteľ opozície ohlásil odchod z funkcie

Významný predstaviteľ venezuelskej opozície, Julio Borges, ktorý v dočasnej vláde Juana Guaidóa podporovanej Spojenými štátmi zastáva funkciu ministra zahraničných vecí, v nedeľu ohlásil, že odchádza zo svojho postu. Tento krok ešte viac oslabí už i tak roztrieštenú opozíciu, ktorá len pred dvoma týždňami utrpela výraznú prehru v regionálnych voľbách, píše agentúra Reuters.

Borges navyše vyzval na rozpustenie dočasnej vlády, ktorá podľa jeho slov neplní svoj účel. “Dočasná vláda by mala úplne zmiznúť,” povedal na tlačovej konferencii v Kolumbii, kde žije v exile. “Dočasná vláda má zmysel ako nástroj na vymanenie sa z diktatúry. V tomto momente to však vidíme tak, že bola narušená,” uviedol s tým, že je potrebné podniknúť kroky na jej zreformovanie.

„Stratili sme legitimitu, medzinárodnú podporu, pretože došlo k príliš mnohým rozporom, k príliš veľkému počtu chýb a príliš početným škandálom, čo prinútilo svet prípad Venezuely odložiť,” citovala z Borgesovho prejavu agentúra AFP. Opozíciu vyzval na “obnovu a nahromadenie síl na získanie legitimity vo Venezuele i mimo nej”.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Venezuela: Významný predstaviteľ opozície ohlásil odchod z funkcie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti