eReport.sk
Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Veľmi si vážime vašu snahu! Lavrov takto ďakoval poslancovi nemeckej krajnej pravice

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas utorkového stretnutia s predstaviteľom krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Tinom Chrupallom uviedol, že Rusko a Nemecko by mali zlepšiť svoje bilaterálne vzťahy, uviedla agentúra DPA.

Lavrov sa poďakoval Chrupallovi za snahu o urovnanie rusko-nemeckých vzťahov, ktoré počas uplynulých mesiacov ochladli najmä pre obvinenia zo strany Nemecka z údajnej kriminálnej činnosti Ruska.

“Veľmi si vážime vašu snahu o zlepšenie bilaterálnych vzťahov, ktoré si vyžadujú prehodnotenie… a reštart,” uviedol Lavrov.

Tino Chrupalla. Foto: tasr/ap

Chrupalla, zástupca predsedu parlamentnej strany AfD, potvrdil, že strana nesúhlasila so sankciami, ktoré na Rusko uvalilo Nemecko.

“Vždy sme tvrdili, že tieto sankcie našej krajine značne poškodili,” dodal Chrupalla. V nemecko-ruských vzťahoch momentálne vládne napätá atmosféra. Súvisí to najmä s otravou ruského opozičného politika a kritika Kremľa Alexeja Navaľného, ktorý sa úspešne zotavil v berlínskej nemocnici, kam bol z Ruska prevezený koncom augusta.

Európska únia pre otravu Navaľného v októbri na žiadosť Nemecka uvalila sankcie na šiestich ruských funkcionárov vrátane Alexandra Bortnikova, šéfa Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľmi si vážime vašu snahu! Lavrov takto ďakoval poslancovi nemeckej krajnej pravice

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti