tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava Recep Tayyip Erdogan a Volodymyr Zelenskyj.
Zľava Recep Tayyip Erdogan a Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Veľmi prekvapený Zelenskyj! Postaral sa o to Erdogan. Čo ukrajinskému prezidentovi povedal?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vylúčil uzavretie mieru s Ruskom, pokiaľ Moskva nestiahne svojich vojakov z Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Zelenskyj bol „veľmi prekvapený“, keď od tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana počul, že Rusko je pripravené na nejakú formu mieru. „Najskôr musia opustiť naše územie a potom uvidíme,“ povedal ukrajinský prezident na spoločnej tlačovej konferencii s Erdoganom a generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačka F-16 tureckých ozbrojených síl, archívna snímka.
  2. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  3. Ivan Korčok
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (vľavo) počas stretnutia v ukrajinskom meste Ľvov vo štvrtok 18. augusta 2022.
  7. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  8. Volodymyr Zelenskyj

Erdogan podľa agentúry DPA vyjadril presvedčenie, že vojna na Ukrajine by sa dala vyriešiť diplomatickou cestou a Turecko by mohlo pomôcť ako sprostredkovateľ. „Dôležité je nájsť najkratšiu a najférovejšiu cestu k rokovaciemu stolu,“ povedal Erdogan a dodal, že o ďalších podrobnostiach bude hovoriť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (uprostred), generálny tajomník OSN António Guterres (vpravo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie v ukrajinskom meste Ľvov vo štvrtok 18. augusta 2022. – Foto: tasr/ap

Rusko a Ukrajina na konci júla uzavreli dohodu sprostredkovanú OSN a Tureckom, ktorá umožňuje vývoj obilia z ukrajinských prístavov. Zelenskyj, Guterres a Erdogan podľa tureckého prezidenta hovorili o využití pozitívnej atmosféry vytvorenej po uzavretí tejto dohody na vytvorenie pretrvávajúceho mieru, píše agentúra Reuters. Trojica politikov takisto hovorila o výmene vojnových zajatcov medzu Ukrajinou a Ruskom, povedal Erdogan.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľmi prekvapený Zelenskyj! Postaral sa o to Erdogan. Čo ukrajinskému prezidentovi povedal?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku