eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: fb/policia

VEĽKÝ zásah NAKA: Zadržali viacerých predstaviteľov Národnej diaľničnej spoločnosti

AKTUALIZOVANÉ – Národná kriminálna agentúra zasahuje v stredu od skorého rána v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Policajná akcia s krycím názvom Motorest súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Okrem zaisťovania dôkazov, dôležitých pre trestné konanie, zadržiavame aj predstaviteľov akciovej spoločnosti. Vykonali sme prehliadky viacerých domových aj nebytových priestorov, zadržali sme doposiaľ päť osôb,” priblížil Slivka. Akcia podľa neho prebieha zatiaľ bez komplikácií. Zaisťovacie úkony vykonáva približne 20 policajtov.

Doležal: Rezort s políciou spolupracuje

Zásah NAKA podľa Andreja Doležala súvisiaci s predchádzajúcich vedení. Potvrdil, že rezort dopravy je už týždne súčinný s NAKA. „Všetko nasvedčovalo tomu, že k tomuto zásahu príde, lebo my sme už niekoľko mesiacov a týždňov maximálne súčinní s Národnou kriminálnou agentúrou, takže v tejto chvíli nechcem komentovať tento zásah. Nech konajú tak, ako majú,” vyhlásil Doležal.

Poznamenal, že pokiaľ vie, nejde o nominácie súčasnej vlády. Zároveň apeloval na to, aby sa nevynášali súdy vopred. „Nemám o tom informácie, pravdepodobne to súvisí s údajnou nehospodárnosťou predchádzajúcich, teoreticky viacerých, vedení,” skonštatoval.

 Vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková v reakcii uviedla, že NDS bude plne súčinná pri úkonoch súvisiacich s vyšetrovaním orgánov činných v trestnom konaní.

NAKA zasahuje v stredu od skorého rána v Bratislavskom a Žilinskom kraji. Policajná akcia s krycím názvom Motorest súvisí s nehospodárnym nakladaním s majetkom NDS. „Okrem zaisťovania dôkazov dôležitých pre trestné konanie zadržiavame aj predstaviteľov akciovej spoločnosti. Vykonali sme prehliadky viacerých domových aj nebytových priestorov, zadržali sme doposiaľ päť osôb,” priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport