eReport.sk
Marian Robinsonová, matka bývalej americkej prvej dámy Michelle Obamovej
Marian Robinsonová, matka bývalej americkej prvej dámy Michelle Obamovej zdroj fb

Veľký smútok u Obamovcov: Zomrela mama Michelle Obamovej


V piatok zomrela vo veku 86 rokov Marian Robinsonová, matka bývalej americkej prvej dámy Michelle Obamovej. Spolu s rodinou prezidenta Baracka Obamu žila v Bielom dome a pomáhala prezidentskému páru vychovávať svoje malé vnučky.

,,Potrebovali sme ju. Dievčatá ju potrebovali. A nakoniec sa stala našou skalou…“ a zabezpečovala tým stabilizujúcu prítomnosť v jednej z najstresujúcejších rezidencií na svete, uviedla rodina vo vyhlásení. Hoci sa vyhýbala žiari reflektorov, často sa objavovala na sviatočných oslavách po boku prezidentského páru a ich dvoch dcér, Sashy a Malie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Novým predsedom Hlasu-SD sa stal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
  2. Novozvolený prezident Peter Pellegrini
  3. Na tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč, generálny riaditeľ SPF Richard Šmídaa jeho námestník Rastislav Juhár
  4. minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD)

Počas ôsmich rokov v Bielom dome

Počas volebnej noci v roku 2008 vznikla fotografia, ako sedí na gauči a drží za ruku svojho zaťa Baracka Obamu, zatiaľ čo volebné výsledky ho priviedli do úradu ako prvého černošského prezidenta v USA. Počas ôsmich rokov v Bielom dome v rokoch 2009 až 2017 „jediným hosťom, o ktorého stretnutie požiadala, bol pápež,“ uviedla rodina. ,,Ozdoby a pôvab Bieleho domu sa k Marian Robinsonovej nikdy príliš nehodili,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Robinsonová sa narodila v roku 1937 a vyrastala v južnom Chicagu ako jedno zo siedmich detí. Študovala učiteľský smer, ale pre finančné problémy štúdium nedokončila a pracovala ako sekretárka. V roku 1960 sa vydala za Frasera Robinsona a páru sa narodili dve deti, Michelle (neskôr Obamová) a jej brat Craig. Fraser Robinson zomrel v roku 1991 po dlhom boji so sklerózou multiplex.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľký smútok u Obamovcov: Zomrela mama Michelle Obamovej

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: