eReport.sk
Polícia, páska
Ilustračná snímka. Foto: polícia

Veľkonočná tragédia v Košiciach: Iba 22-ročný šofér zrazil chodca, muž bol na mieste mŕtvy!

Život chodca si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu (17. 4.) večer v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Ako uviedla, niekoľko minút po 22.00 h viedol 22-ročný vodič osobné motorové vozidlo značky Toyota Aygo v smere od centra mesta Košice na sídlisko Nad jazerom.

Polícia upozorňuje na zvýšený počet účastníkov cestnej premávky na cestách počas veľkonočných sviatkov a apeluje na opatrnosť a ohľaduplnosť.

„Z doposiaľ nezistených príčin došlo v ľavom jazdnom pruhu k zrážke s chodcom mužského pohlavia, doposiaľ nezistenej totožnosti, ktorý prechádzal cez cestu mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Po zrážke chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol,“ povedala Ivanová.

Prečo k tejto veľkonočnej tragédii došlo, čo bolo jej príčinou a akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Hovorkyňa košickej krajskej polície.

Vykonaná dychová skúška nepotvrdila prítomnosť alkoholu v dychu vodiča, to, či bol pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Po zadokumentovaní nehody polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Prečo k tejto veľkonočnej tragédii došlo, čo bolo jej príčinou a akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila Ivanová.

Polícia zároveň upozorňuje na zvýšený počet účastníkov cestnej premávky na cestách počas veľkonočných sviatkov a apeluje na opatrnosť a ohľaduplnosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľkonočná tragédia v Košiciach: Iba 22-ročný šofér zrazil chodca, muž bol na mieste mŕtvy!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti