eReport.sk
Na snímke predseda vlády SR Igor Matoviè (O¼aNO) poèas tlaèovej konferencie po rokovaní 44. schôdze vlády SR k celoplošnému testovaniu na nový koronavírus v Bratislave 18. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Veľké premiérovo priznanie: „Áno, povedal som o Žigovi, že je idiot“


Bobrík mlčania mu dlho nevydržal. Po tom, čo sa včera prevalilo nevhodné správanie premiéra Igora Matoviča počas nakrúcania nedeľnej relácie Na telo, z ktorého ho mal obviniť poslanecký asistent, odhalil premiér svoj pohľad na celú kauzu.

Podľa poslaneckého asistenta Maroša Stana, ktorý sprevádzal do Markízy poslanca Petra Žigu, mal Matovič pred štúdiom vykrikovať veci, ktoré sú naozaj na hrane. Keďže Žiga má na celoplošné testovanie rozdielny názor, premiér to mal komentovať slovami ako idiot či postaviť k múru a zastreliť. Nič z toho Žiga nepočul, pretože bol práve v štúdiu. Odniesť si to ale mali jeho spolupracovníci. Kým včera bol Matovič o celej záležitosti ticho, dnes na novinársku otázku odpovedal: „Pán minister Žiga v priamom prenose najsledovanejšej televízie povedal, že antigénové testy zachytia 60 percent falošne pozitívnych ľudí. Pri tomto klamstve som povedal, že sa nehanbia slúžiť takémuto mafiánovi skorumpovanému, že sa nehanbia žiť z jeho peňazí a že nech mu odkážu, že len idiot môže niečo takéto šíriť medzi ľudí.“ Matovič, ktorý zrejme zabudol, že je premiérom a naopak Žiga už nie je ministrom, sa však ohradil voči drsnejším výrokom. Podľa neho nie je pravda, že by exministrove reči nazval „kotlebovskými“ a tiež vraj nepovedal, že „postaviť k múru a zastreliť“. Na Maroša Stana zvažoval podať trestné oznámenie, ale potom si to mal rozmyslieť. „Je to sluha mafiána,“ neodpustil si ešte na záver predseda vlády. Hoci niekoľkokrát otrepal o hlavu Stanovi, že robí za mafiánske peniaze, pravdou je, že ako poslanecký asistent je platený zo štátneho. Hádam nám tým pán premiér nechce niečo naznačiť?

Zdroj foto: tasr, facebook MS

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľké premiérovo priznanie: „Áno, povedal som o Žigovi, že je idiot“

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne