eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).
Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO). Foto: tasr

VEĽKÉ noviny vo vakcinácii: Očkovať budete môcť dať aj deti. Táto skupina ľudí dostane tretiu dávku

AKTUALIZOVANÉ – Proti ochoreniu COVID-19 sa budú môcť od štvrtka (9. 9.) očkovať aj deti od päť do 11 rokov. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský o tom informoval po stredajšom rokovaní vlády. Zdôraznil, že očkovanie je dobrovoľné, na základe žiadosti rodiča, musí byť schválené pediatrom alebo iným odborníkom.

„Táto požiadavka bola vznesená aj z radov odborníkov, pediatrov a iných lekárov, ktorí sa venujú očkovaniu a ochrane detí. Má prispieť k tomu, aby sme ochránili hlavne citlivé skupiny detí, ktoré by mohli mať ako neočkovaní pri styku s covidom-19 nejaké problémy,” vysvetlil minister. Deti podľa neho dostanú iba tretinovú dávku vakcíny. Šéf rezortu očkovanie detí odporúča.

Tretia dávky vakcín pre zdravotníkov, seniorov a učiteľov

Zdravotníci, seniori, učitelia či pacienti dostanú tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Pôjde o ľudí, ktorí sú osem mesiacov po podaní druhej dávky mRNA vakcíny. Po stredajšom rokovaní vlády o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Nariadenie začne platiť 13. septembra.

Tretiu dávku najprv dostanú v zdravotníci. Potom to budú imunokompromitovaní pacienti, klienti a zamestnanci centier sociálnych služieb, učitelia a zamestnanci škôl a školských zariadení, pacienti nad 60 rokov a nakoniec ostatná populácia, priblížil Lengvarský. “Verím tomu, že aj na základe skúseností z iných krajín prispeje k väčšej ochrane zaočkovaných pacientov a možnému zníženie náporu na zdravotnícke zariadenia,” podotkol. 

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport