tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
boj proti vírusom
Ilustračné foto:shutterstock

Vedci prišli so zaujímavým zistením: Pomôže chlórová voda v boji proti vírusom?

Britskí vedci prišli so zaujímavým zistením. Voda v bazéne môže za správnych podmienok zničiť vírus Covid-19 iba za 30 sekúnd, odhalila to štúdia virológov na univerzite Imperial College London. Zistenia naznačujú, že riziko prenosu Covid-19 vo vode bazéna je neuveriteľne nízke.

Spoločnosť Swim England spolupracovala s plaveckými klubmi na zadaní štúdie a poskytnutí kontextu materiálov pre výskum. V Anglicku sú od 12. apríla otvorené verejné bazény a práve preto najmä britskú vládu zaujímalo, aké prináša toto uvoľnenie riziká.

Brtiskí vedci došli na to, že chlórová voda zabije vírus COVID-19 do 30 sekúnd – Foto: swimengland

Štúdiu zameranú na vodu v bazéne uskutočnili poprední virológovia a odborníci na respiračné vírusy, profesorka Wendy Barclay, spolu s výskumným spolupracovníkom Dr. Jonathanom Brownom a výskumnou techničkou Mayou Moshe . Skúmali sa účinky vody v bazéne na vírus, ktorý spôsobuje, že látka Covid-19 s názvom SARS-CoV-2 hodnotí čas a kontakt potrebné na inaktiváciu vírusu pri rôznych úrovniach chlóru a pH.

Zdroj: video:yt/wwltv

Vírus neprežije

Výskum preukázal, že 1,5 mg na liter voľného chlóru znížilo infekčnosť vírusu viac ako 1 000-krát v priebehu 30 sekúnd. Je to skvelá správa. Možno aj budúca alternatíva v boji proti rôznym druhom vírusov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vedci prišli so zaujímavým zistením: Pomôže chlórová voda v boji proti vírusom?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku