eReport.sk
Foto: shutterstock

Včelára obvinili zo zavinenia lesného požiaru pri Aténach

Z podpaľačstva zavineného nedbalosťou obvinili v stredu 64-ročného včelára, ktorý podľa vyšetrovateľov zrejme zapríčinil utorňajší lesný požiar neďaleko Atén. S odvolaním sa na zdroj z prostredia gréckej justície o tom informovala agentúra AFP.

Plamene v utorok zúrili na úpätí vrchu Pendeli severovýchodne od Atén. V rovnakej oblasti došlo v júli 2018 k obzvlášť ničivému požiaru, ktorý si vyžiadal 102 životov a je považovaný za vôbec najhorší lesný požiar zaznamenaný na území Grécka. Utorňajší požiar si obete ani zranených nevyžiadal, na predmestí Atén však poškodil viaceré domy a autá. Hasiči v stredu informovali, že sa im plamene podarilo dostať pod kontrolu.

Obvinený včelár v stredu vypovedal pred prokurátorom. Pre obvinenie z podpaľačstva spôsobeného nedbalosťou ho čaká súdny proces, z väzby ho však prepustili, povedal AFP nemenovaný zdroj z prostredia gréckej justície. Uvedený včelár je podozrivý z toho, že pálil lístie neďaleko svojich úľov v meste Stamata, teda v lokalite, kde zrejme požiar vypukol. Polícia v súvislosti s vyšetrovaním okolností požiaru zadržala v utorok aj štyri ďalšie osoby, ktoré však zakrátko prepustila.

Podľa gréckych úradov plamene zničili jeden dom a ďalších 12 bolo poškodených. Zhorelo aj 10 áut. Do boja s plameňmi bolo nasadených 310 hasičov, 10 vrtuľníkov a osem hasiacich lietadiel, ktorých prelety však sťažoval silný vietor.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport