eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Väzeň odsúdený na trest smrti šokoval výberom posledného jedla. Toto si nechal doniesť

Väzeň odsúdený na trest smrti všetkých šokoval výberom posledného jedla. Zatiaľ čo iní trestanci si nechávajú priniesť bohaté menu, Victor Feuger požiadal o jednu jedinú olivu s kôstkou. Za jeho výberom bol naozaj bizarný dôvod.

Victor z amerického štátu Iowa bol odsúdený za vraždu a popravený obesením v roku 1963, keď mal iba 28 rokov. Pred smrťou dostávajú väzni možnosť vybrať si posledné jedlo, on však požiadal o jednu olivu s kôstkou. Údajne tak urobil v nádeji, že z jeho hrobu vyrastie olivovník, ako symbol mieru.

Zdroj: shutterstock

Victorovo posledné želanie sa stalo inšpiráciou umelcovi Henrymu Hargravesovi, ktorý mapuje posledné jedlá trestancov odsúdených na smrť. Práve obrázok s olivou sa podľa neho stal veľmi populárny „Je to ako bodka na konci života,“ vysvetlil. Victor Feguer bol posledným človekom, ktorého v štáte Iowa popravili.

Trest smrti v USA už úplne zrušilo 22 štátov. Ostáva napríklad v Texase, kde však už väzni v cele smrti svoje posledné jedlo nedostávajú. Rozhodnutie padlo po tom, čo si odsúdený vrah Lawrence Russell Brewet prial obrovské množstvo jedla. Konkrétne chcel misku praženej okry s kečupom, dva kuracie steaky s omáčkou a cibuľou, syrovú omeletu s mletým hovädzím mäsom a jalapenos. Okrem toho si vyžiadal cheesburger s trojitou porciou mäsa, tri mexické tortilly, polovičku bochníka chleba, pizzu, pol kila vanilkovej zmrzliny, fondán, arašidové maslo a pivo. Keď potom pred neho všetko položili, povedal, že nie je hladný.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport