eReport.sk
Richard Vašečka (OĽANO)
Richard Vašečka (OĽANO). Foto: tasr

Vašečka z OĽANO: Sexuálnu výchovu dieťaťa by mohol podmieniť súhlas rodičov

Sexuálnu výchovu dieťaťa by mohol podmieniť súhlas rodiča. Predpokladá to novela školského zákona z dielne poslanca Národnej rady (NR) SR Richarda Vašečku (OĽANO). Navrhuje medzi princípy výchovy a vzdelávania zakotviť rešpektovanie práv rodičov zabezpečovať výchovu a vzdelávanie detí v zhode s ich náboženským a filozofickým presvedčením.

Vašečka z OĽANO vysvetľuje: „Základom novej úpravy je povinnosť školy rešpektovať práva rodičov na výchovu a vzdelávanie v súlade s ich presvedčením. A to v tej najvšeobecnejšej rovine. Osobitne sa zavádza povinnosť školy vopred informovať rodičov o výchove v oblasti sexuálneho správania,“ argumentuje Vašečka.

Vašečka ako predkladateľ dodáva, že to sa vzhľadom na aktuálnu skúsenosť a pobúrenie časti rodičov s novými publikáciami javí ako najpálčivejšia oblasť. „V tejto oblasti teda škola bude mať povinnosť vopred informovať rodičov o zamýšľanej výchove. A pred jej realizáciou si vyžiadať informovaný súhlas rodiča,“ ozrejmil.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Matovičove zákony
  3. Na snímke poslanci NRSR vľavo Igor Matovič a vpravo György Gyimesi (obaja OĽANO).

Proti „kontroverzným myšlienkam“

Rodič by mohol mať právo podmieniť účasť dieťaťa na výchove predchádzajúcim informovaným súhlasom aj v iných oblastiach. Teda v prípade, ak ich považuje za dôležité s ohľadom na zachovanie práva na výchovu dieťaťa v súlade s jeho presvedčením.

Návrh má reagovať na prax, keď sa „rôzne organizácie, ale aj učitelia snažia na školách prezentovať kontroverzné myšlienky o sexualite. S tými môžu mať mnohí rodičia problém“. Ako príklad uvádza predkladateľ publikácie o sexuálnej a vzťahovej výchove.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vašečka z OĽANO: Sexuálnu výchovu dieťaťa by mohol podmieniť súhlas rodičov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne