eReport.sk
Varí najradšej rýchle jedlá, hovorí o sebe Bibiana Ondrejková
Herečka Bibiana Ondrejková vo svojej novej kuchyni. Zdroj: oresi

Ukázala svoju kuchyňu! Herečka Bibiana Ondrejková: Som kuchárka rýchlych jedál


Známa herečka a moderátorka Bibiana Ondrejková varí najradšej rýchle jedlá. Rada pripravuje kávu, rada nalieva víno, baví ju servírovanie. Starú kuchyňu vymenila za novú a my sme boli pritom.

 • Ako sa vám páči vaša nová kuchyňa?

Veľmi sa mi páči, lebo je priestranná, svetlá, je to úplne iný pohľad, ako keď sme mali starú kuchyňu. Plus nová kuchyňa je aj nadčasová. Tento dizajn, ak vydrží kvalitatívne, bude veľmi dlho in.

 • Koľko rokov mala vaša stará kuchyňa?

Osemnásť.

 • Čo vám prvé napadne, keď do nej vstúpite?

Nemám ešte úplne dokončené doplnky. Takže prvé, čo mi napadne, je, že sa teším, keď to bude úplne hotové a zabehnuté.

 • Prečo ste chceli zmenu?

Stará kuchyňa už bola opozeraná, zničená a rozpadávala sa. Niektoré kúsky sa odlamovali, takže naozaj už bola nutná výmena. Chystala som sa na to už pred piatimi rokmi, ale život beží veľmi rýchlo a nedostala som sa k tomu. Zrejme nejaký anjel strážny mi napokon odlomil kúsok z drevotriesky, aby mi povedal, že naozaj to už vymeň.

FOTO Herečka Bibiana Ondrejková a jej nová kuchyňa

GALÉRIA – Foto: oresi

Za výmenou bola aj túžba mať zase pekný dom. Bývame tu už 18 rokov a keď mám voľno a rozhliadnem sa, vidím, čo všetko treba urobiť. Práve kuchyňa odštartovala celý rad vecí: vymenili sme kúpeľne, vymenili sme dlažbu na celom prízemí, v spálni je nový rolldoor, mení sa nábytok na chodbe, meniť sa bude fasáda, rozpadli sa nám balkóny. Takže dosť drahá kuchyňa (úsmev). S navrhovaním priestorov a detailov mi však pomáha moja priateľka akademická maliarka Veronika Gabčová Lučeničová, ktorá sa venuje aj interiérovému a exteriérovému dizajnu a robí nádherné veci. Takže všetko ide ľahšie.

 • Ako dlho trvalo, kým ste boli bez funkčnej kuchyne?

Veľmi som sa toho bála a nevedela som, ako to bude. Mali sme zálohu, lebo moja mama býva o štyri domy ďalej, takže sme vedeli, že hladní nezostaneme. Bola som veľmi milo prekvapená manažmentom prerábky, lebo ak to niekto brzdil, tak som to bola ja. Napríklad som nestíhala odobrovať e-maily alebo návrhy. Samotný manažment prerábky bol však výborný, meškali len nejaké spotrebiče. Aj keď sme čakali na novú rúru, k dispozícii bola stará. Takže bez kuchyne úplne sme boli len asi týždeň.

 • Čo u vás pri výbere kuchyne zavážilo najviac?

Vyberala som si dlho, bola som dosť rozvláčna. Robili sme si doma a s kamoškami rôzne návrhy a potom som začala intenzívne pátrať a hľadať, kto by mi tú kuchyňu spravil. Zaujímala ma kvalita a referencie a zistila som, že sa môžem obrátiť na Oresi. Mala som na firmu referencie aj do kolegýň a priateliek, pričom v Oresi som sa stretla s ústretovosťou a perfektnými návrhmi. Som spokojná.

 • Ako to prebiehalo?

Všimla som na sociálnych sieťach, že Zuzana Vačková prerába kuchyňu, a ja som sa na to chystala už dlho. Mala som aj rozbehnuté cenové návrhy. Zavolala som Zuzke a ona mi odovzdala kontakt. Spojili sme sa s dizajnérkou Oresi Evou Rečlovou, ktorá promptne prišla s návrhmi, ktoré sa mi veľmi páčili. Ale aj sme polemizovali, lebo ja som žena zatvorených priestorov. Chcem mať kuchyňu, kde bude všetko schované, aby tu bol poriadok bez toho, že by sme sa na tom museli narobiť. Sme totiž dynamická rodina, ktorá má pomerne rýchle tempo, takže verím, že nová kuchyňa splní moje očakávania. Eva Rečlová napokon navrhla aj otvorené poličky, proti ktorým som namietala, ale napokon som to zobrala ako výzvu, lebo dizajnovo sú
prekrásne.

 • Ako teda charakterizujete svoju novú kuchyňu?

Je to veľká priestranná kuchyňa v sivej farbe, takmer jednoliata s dlažbou. Farebnými akcentmi sú čierna na spotrebičoch a krásne natural dubové drevo. Kuchyňa reflektuje okná v tejto časti domu. Neplánujem tam dávať žiadne záclonky, lebo sú to krásne pohľady do záhrady, ktoré milujem. Tým, že vznikol takýto priestor, rozhodli sme sa zmeniť aj rozdelenie obývačky, kuchyne a jedálne. Jedálenský kútik si spravíme v obývačke a pôvodný jedálenský kút bude kávičkový priestor s pracovným stolom.

 • Máte v kuchyni obľúbené miesto?

Pred oknom. Keď niečo varím, pozerám sa z okna.

 • Je v kuchyni niečo, čo ste ocenili až dodatočne?

Som veľmi zvedavá na spotrebiče. Mám úplne novú vychytávkovú rúru, som vraj prvá na Slovensku, ktorá ju má. Zatiaľ jej vykám, musíme sa zoznámiť. Veľmi sa teším, že máme vinotéku, ktorá pôsobí aj ako pekný dizajnový doplnok. Večer je veľmi príjemne osvetlená. Na predchádzajúcej kuchyni som neznášala rohové skrinky, kde sme mali taniere, a keď som chcela niečo zozadu, musela som najskôr veľa vecí povyberať. Teraz ich máme v šuplíku.

 • Aké jedlá najradšej pripravujete?

Som kuchárka rýchlych jedál. Muž v tejto domácnosti je na klasické jedlá a staršia dcéra zase varí všelijaké zdravé moderné jedlá. Naposledy to bola vynikajúca paradajková polievka z pečených paradajok, ktorá by prekonala aj päťhviezdičkový hotel.

 • Je ešte niečo, čo robíte rada v kuchyni okrem varenia?

Rada pripravujem kávu, rada nalievam víno, baví ma servírovanie. Taktiež v tejto miestnosti veľmi rada ochutnávam, debatujem, snívam a plánujem.

 • Kde máte v dome svoje útočisko?

Na sedačke v obývačke. Ideme ju vymeniť, ale nechce sa mi s ňo rozlúčiť. Mám tu krásny výhľad na veľký obraz od akademickej maliarky Veroniky Gabčovej Lučeničovej, ktorý obývačke dominuje. Hoci som ho dostala už pred 10 rokmi, stále v ňom vidím nové príbehy. A mojou novou radosťou v obývačke je aj nová tapeta. Je to detail na jednej strane miestnosti, ale nech sa na to pozerám z akéhokoľvek uhla, poskakuje mi pritom srdce od radosti. Našla som ju v štúdiu mk-design, kam si pôjdem vybrať ešte aj závesy, záclony, vankúše a iné doplnky. Veľmi rada mám aj terasu a mojím obľúbeným miestom je aj priestor v kuchyni na zemi, kde sedím opretá o stenu s vyloženými nohami.

Zdroj: pr článok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukázala svoju kuchyňu! Herečka Bibiana Ondrejková: Som kuchárka rýchlych jedál

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne