Hráči Southamptonu, foto:instagram

V zápase Southamptonu s Brightonom rozhodoval VAR

Futbalisti Southamptonu zvíťazili v pondelňajšom zápase 11. kola Premier League na ihrisku Brightonu 2:1 a v neúplnej tabuľke poskočili na piate miesto. Na vedúce duo Tottenham a Liverpool strácajú len štyri body. Tri body získali vďaka penalte po rozhodnutí systému VAR, ktoré bolo podľa domácich hráčov nesprávne.

Brighton, ktorý okupuje 16. miesto tabuľky, mal lepší vstup do stretnutia a v 26. minúte sa ujal vedenia. James Ward-Prowse zahral vo vlastnej šestnástke rukou a Pascal Gross poslal z následnej jedenástky domácich do vedenia. „Saints“ sa podarilo vyrovnať ešte do polčasu vďaka presnej hlavičke Jana Vestergaarda po rohu Warda-Prowsea. Vyrovnaný duel rozhodla deväť minút pred koncom ďalšia penalta. Domáci obranca Solly March fauloval prenikajúceho Kylea Walkera-Petersa. Rozhodca najprv nariadil priamy kop za faul mimo šestnástky, no po dlhej konzultácii so systémom VAR svoj verdikt zmenil a ukázal na biely bod. Loptu si postavil Danny Ings, ktorý sa vrátil po pauze zavinenej zranením, a zariadil tri body pre svoj tím.

„Čím dlhšie trvalo to skúmanie VAR-om, tým viac som bol presvedčený, že to bolo vo vnútri šestnástky, pretože inak by to neriešili tak dlho. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie… Práve na to máme VAR, ja to absolútne chápem a som šťastný,“ uviedol pre televíziu BBC tréner „svätcov“ Ralph Hasenhüttl.

Brighton – Southampton 1:2 (1:1)
Góly: 26. Gross (z 11m) – 45. Vestergaard, 81. Ings (z 11m)