eReport.sk
Súbor Trnafská cimalofka, zdroj: Trnava pre každého

V Trnave sa posledný víkend plesalo

Rok 2024 sa okrem pomerne teplej zimy nesie aj v znamení veľmi krátkeho fašiangového obdobia. Tento rok si ho niektorí trochu predĺžili a plesali ešte jednu poslednú sobotu po popolcovej strede. 

Pokračovanie v tradícií

Aj tak by sa dala nazvať myšlienka, ktorá bola na počiatku organizovania Reprezentačného plesu Trnavčanov. Mnohým z nich totiž chýbala tradícia Mestského reprezentačného plesu, ktorý po mnohé roky usporadúvalo vedenia najstaršieho kráľovského mesta. Veľa ľudí z Trnavy sa stretlo, mnohí sa spoznali a najmä sa všetci radi zabavili a zabudli na každodenné starosti. Súčasný primátor Peter Bročka v tejto tradícií nepokračuje. 

Prvý rok vyskúšali, postupne vzniká nový mestský ples

Faktom je, že po skončení  pandémie mnoho plesov už neobnovilo svoju tradíciu. Mestský reprezentačný ples skončil ešte pred covidom. „Počas pandémie sme boli dlho izolovaní, nemohli sme sa socializovať, vzťahy v spoločnosti ochladli, vyostrovali sa. Chceli sme preto prísť s myšlienkou spájať ľudí. Na zábave, pri dobrej hudbe a jedle sú ľudia družnejší, majú dôvod prečo sa stretnúť s priateľmi.“ Vysvetľuje jeden zo spoluorganizátorov plesu. 

Foto: FB Trnava pre každého

Nadšené ohlasy účastníkov

Bohatý program a príjemnú atmosféru plesu si pochvaľovali viacerí účastníci. „Skvelá atmosféra s Trnavskou cimbalofkou, profesionálnymi tanečníkmi, DJ-om Blesákom a ďalšími účinkujúcimi vyvrcholila vystúpením fenomenálnej Beaty Dubasovej, ktorá zastala v čase a preniesla nás do obdobia svojich najväčších hitov. Ples zorganizovaný bez jedinej chybičky – ešte o druhej v noci bol v sále kultúrneho domu plný parket. A keďže ide o ples „Trnavčanov“ – presne s nimi sme sa na plese stretli a zabávali. S priateľmi z vedľajšej ulice, zo starej diskotéky, s ľuďmi, s ktorými sme vyrastali. Cítili sme sa v tom pravom zmysle „DOMA“. Ešte raz ďakujem a tešíme sa na stretnutie o rok, na treťom ročníku.“ Zhodnotil večer na sociálnej sieti jeden z účastníkov plesu Marek Polonec.

Foto: vystúpenie Beáty Dubasovej, FB Trnava pre každého

Jedna chybička krásy

Napriek všetkej snahe sú si organizátori vedomí, že všetkým sa nedá vyhovieť. Čo jedni vnímali ako príležitosť predĺžiť si fašiangové obdobie, konzervatívnejší veriaci vnímali ako problém – dátum plesu po Popolcovej strede. „V tomto prípade si uvedomujeme, že termín bol pre niektorých problém. Ples sme však chceli v centre mesta a v pekných reprezentačných priestoroch. Z našich požiadaviek jednoznačne padla voľba na Kultúrny dom na Trojičnom námestí. Keďže je tam veľa iných veľkých podujatí, boli sme radi, že sa nám vôbec „ušiel“ jeden voľný termín. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí nám vyšli v ústrety a ktorí sa podieľali na organizovaní tejto príjemnej akcie,“  uzatvára člen o. z. Trnava pre každého a poslanec mestského zastupiteľstva Miloš Krištofík.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Trnave sa posledný víkend plesalo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre