tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vysoké Tatry, foto: tasr

V Tatrách je vyhlásený druhý stupeň lavínového nebezpečenstva

V Tatrách je vyhlásený druhý stupeň lavínového nebezpečenstva z päťdielnej medzinárodnej stupnice. Súvislá vrstva snehu sa nachádza približne od výšky 1 500 metrov nad morom, a to hlavne na severných a tienistých svahoch. Na južnej strane pohorí je pokrývka značne nesúvislá. Informoval o tom Martin Bešinský zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

„Vplyvom oteplenia a dažďa je sneh vlhký a premočený aj v najvyšších polohách. Nebezpečné sú preto svahy všetkých orientácií. Môžu sa vyskytovať malé lavíny alebo splazy z mokrého snehu. Hlavne tam, kde sa pred oteplením nachádzal suchý voľný sneh,“ upozornil Bešinský.

Vo Veľkej Fatre je snehová pokrývka nesúvislá, podľa Bešinského väčšinou nepredstavuje lavínové nebezpečenstvo. V Malej Fatre sa sneh nachádza hlavne na severnej strane pohoria.

V sobotu ráno bolo na horách zamračené s hmlou a občasným mrholením. V noci na horách pršalo približne do výšky 2 200 metrov nad morom. Ranná teplota sa pohybovala od mínus jedného v najvyšších polohách Tatier po plus sedem stupňov Celzia na podhorí. Fúkal prevažne južný až juhozápadný vietor v nárazoch do 15 metrov za sekundu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Tatrách je vyhlásený druhý stupeň lavínového nebezpečenstva

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku