tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

V talianskych mestách zaviedli zákaz nočného vychádzania

V talianskom regióne Lazio, ktorý zahŕňa aj hlavné mesto Rím, zaviedli v stredu zákaz nočného vychádzania, ktorý má byť v platnosti 30 dní. Opatrenie bolo zavedené po rekordnom dennom náraste počtu infikovaných, keď v Taliansku pribudlo vyše 15 000 nových prípadov, informovala agentúra AFP.

Dekrét o zavedení zákazu nočného vychádzania v Laziu podpísali v stredu večer taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza a regionálny prezident Nicola Zingaretti.
Zákaz vychádzania medzi 23.00 h a 05.00 h miestneho času bude v Laziu platiť od piatku večera po dobu 30 dní.
Región Lazio je v poradí treťou oblasťou Talianska, v ktorej zaviedli takéto opatrenie v snahe spomaliť opätovné šírenie koronavírusu.
Už v utorok oznámili zavedenie nočného zákazu vychádzania, ktorý začne platiť od nadchádzajúceho víkendu, aj v severotalianskej Lombardii a v Kampánii na juhu krajiny.
Taliansko v stredu hlásilo 15.199 nových prípadov nákazy, čo je najvyšší denný prírastok v krajine od začiatku pandémie. V krajine už celkovo zaznamenali takmer 450- tisíc prípadov nákazy a skoro 37-tisíc úmrtí.
Talianska vláda v posledných týždňoch zaviedla na celoštátnej úrovni viaceré reštrikcie vrátane obmedzenia prevádzky reštaurácií a barov. Premiér Giuseppe Conte nateraz vylučuje druhý celoplošný lockdown, teda úplné uzavretie krajiny, k akému vláda pristúpila v marci tohto roku.

Zdroj: tasr: foto: shutterstock


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V talianskych mestách zaviedli zákaz nočného vychádzania

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku