eReport.sk
Firma v Šuranoch, kde sa nelegálne zamestnávalo.
Firma v Šuranoch, kde sa nelegálne zamestnávalo. Foto polícia

V Šuranoch zasahovala cudzinecká polícia: Vyhostili 19 cudzincov za nelegálnu prácu

Cudzinecká polícia pri kontrole zamestnávania s pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a pracovníkmi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Nové Zámky v jednej z firiem v Šuranoch zistila viacero prípadov nelegálnej práce. Informoval o tom Policajný zbor (PZ) na sociálnej sieti.

Oddelenie cudzineckej polície PZ Nové Zámky pristúpilo k predvedeniu 22 cudzincov v súvislosti s konaním o ich administratívnom vyhostení z územia SR. “Predvedených bolo sedem štátnych príslušníkov Srbska, 11 Ukrajiny, dvaja občania Bosny a Hercegoviny a dvaja Gruzínska,” informovala polícia.

Ako doplnila, za nelegálnu prácu bolo 19 cudzincov vyhostených so zákazom vstupu na územie SR a všetkých členských štátov Európskej únie na dobu jedného roka a bola im určená 30-dňová lehota na vycestovanie.

“Traja cudzinci boli prepustení po preverení pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a následnom vypočutí bez vydania rozhodnutia o administratívnom vyhostení, keďže výkon závislej práce pre kontrolovaný subjekt nebol preukázaný,” informovala polícia.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport