Erik Černák so spoluhráčmi, foto:tasr

V súboji slovenských obrancov úspešnejší Černák, Tampa zdolala Dallas

Hokejisti Tampy Bay vyhrali v zámorskej NHL v dueli vlaňajších finalistov Stanleyho pohára na ľade Dallasu 2:1. Súboj slovenských obrancov tak vyznel pre Erika Černáka z tímu hostí, ktorý bol s takmer 24 minútami na ľade druhý najvyťaženejší hráč Tampy.

Súboj Slovákov

Černák si pripísal tri strely, plusový bod a na trestnej lavici strávil dve minúty. Jeho krajan Andrej Sekera odohral za Dalas 14:08 min a pri vyrovnávajúcom góle hostí na 1:1 v 29. minúte v snahe zblokovať strelu Stevena Stamkosa v presilovke tečoval hokejkou puk za chrbát vlastného brankára Antona Chudobina. O triumfe hostí potom o necelých päť minút neskôr rozhodol gól Yanniho Gourdeho.

Tampa si drží líderskú pozíciu

Tampa dosiahla piate víťazstvo za sebou a potvrdila post lídra súťaže. Jej brankar Andrej Vasilevskij zneškodnil 16 striel a zaznamenal už svoj 12. triumf za sebou, čim prekonal rekordnú klubovú sériu Louisa Dominguea z prelomu rokov 2018 a 2019. Úradujuci šampión profiligy vyhral nad Dallasom všetky štyri vzájomné duely v prebiehajúcom ročníku.Chicago zastavilo šnúru štyroch prehier, keď si doma poradilo s Floridou 3:2.

Štyri výhry z piatich zápasov

Kevin Lankinen chytil 33 striel súpera, Patrick Kane zaznamenal dve asistencie. Prvý shutout v sezóne a dvanásty v kariére si pripísal brankár Nashvillu Juuse Saros, jeho tím si doma poradil s Detroitom 2:0 a uspel vo štvrtom z uplynulých piatich súbojov.