eReport.sk
očkovanie a dieťa
Ilustračné foto: shutterstock

V SR je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti COVID 95 detí do 11 rokov

 Na Slovensku je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 k piatku 95 detí vo veku od piatich do 11 rokov. Prvú dávku má 267 detí v tejto vekovej kategórii. Informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.
      
Prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných 84.896 detí vo veku od 12 do 17 rokov a druhou dávkou vakcíny 74.493 mladých v tejto vekovej kategórii. Rezort zdravotníctva v tejto súvislosti uviedol, že na Slovensku je možné aktuálne očkovať deti od piatich do 11 rokov s presne určenými diagnózami.  
      
“Cieľom je ich ochrana pred vážnym priebehom ochorenia COVID-19 z dôvodu ich primárneho ochorenia. Zaočkovať sa môže aj ich súrodenec, a to z dôvodu prípadnej nákazy a následného ohrozenia svojho chorého súrodenca,” doplnila Eliášová s tým, že takýchto detí bolo doteraz zaočkovaných 267. Očkujú sa v troch špecializovaných centrách – v Bratislave, Martine a v Košiciach.
      
Rezort zdravotníctva tiež hovorí, že pozorne sleduje trendy a registruje rozhodnutie Európskej liekovej agentúry (EMA) týkajúce sa očkovania. Slovensko v predstihu avizovalo záujem v prípade schválenia očkovania pre všetky deti, teda nielen pre tie, ktoré majú vážne ochorenie. Slovensko tak bude mať vakcíny pre deti k dispozícii už ku koncu tohto roka. “V najbližších týždňoch budeme nastavovať logistiku a následne budeme včas o detailoch informovať,” dodala Eliášová.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V SR je zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti COVID 95 detí do 11 rokov

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti