eReport.sk
Polícia v centre Viedne. Foto: tasr/ap

V spojitosti s útokmi vo Viedni robí nemecká polícia razie

Nemecké bezpečnostné zložky začali v piatok ráno v Nemecku razie v spojitosti s pondelňajším teroristickým útokom vo Viedni, informovala agentúra DPA.

Spolkový kriminálny úrad (BKA) na Twitteri uviedol, že prehľadávajú domovy a obchodné priestory štyroch osôb v nemeckých spolkových krajinách Dolné Sasko, Hesensko a Šlezvicko-Holštajnsko. Tieto štyri osoby podľa BKA nie sú priamo podozrivé z útoku, môžu však mať spojitosť s údajným útočníkom.

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer vo štvrtok povedal, že islamisticky motivovaný útok vo Viedni má väzby aj na Nemecko.

Islamisti v Európe majú podľa hovorcu ministerstva vnútra hustú sieť kontaktov presahujúcich hranice krajín, preto sa takéto kontakty dajú predpokladať aj v tomto prípade.

Pondelňajšia streľba v centre Viedne si vyžiadala štyri životy a najmenej 22 zranených. Útočníkom bol podľa polície 20-ročný Kujtim Fejzulai, ktorý mal rakúske aj severomacedónske občianstvo.

Páchateľa polícia krátko po útoku zastrelila. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer v stredu potvrdil, že Fejzulai konal sám. K útoku sa neskôr prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Nehammer vo štvrtok na tlačovej konferencii informoval, že vyšetrovanie prebieha aj vo Švajčiarsku a v ďalšej krajine, ktorú nemenoval. Švajčiarska polícia zadržala v utorok dve osoby, ktoré už v minulosti trestne stíhali v súvislosti s terorizmom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V spojitosti s útokmi vo Viedni robí nemecká polícia razie

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti