eReport.sk
Odberné miesto na ochorenie Covid-19. Foto: tasr

V Snine otvoria mobilné odberové miesto. Koho otestujú a koho nie?

Nemocnica Snina zriaďuje vo svojom areáli od utorka (13. 10.) mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie prítomnosti nového koronavírusu. Ako upozorňuje na svojej internetovej stránke, testovať bude výhradne držiteľov COVID-19 passu.

„Príchod na MOM je z areálu Nemocnice Snina oproti ambulancii APS pre dospelých, pôvodný názov LSPP pre dospelých,“ informuje nemocnica s tým, že výjazd z drive-through je cez hlavnú bránu sninského kaštieľa.

Odber vzoriek budú pracovníci realizovať priamo v aute. Odberovými dňami sú utorky, stredy a štvrtky, MOM bude fungovať od 6.30 do 8.30 h.

Doklad k odberu sa dá získať aj individuálne

Nemocnica pripomína, že v MOM ani v nemocnici nie je možné objednať sa na testovanie. V prípade podozrenia na úzky kontakt s potvrdeným prípadom, zdravotných ťažkostí alebo potreby vyšetrenia pred operáciou nemocnica radí kontaktovať všeobecného lekára alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorí v prípade opodstatnenia pacientovi vydajú jednoznačný identifikátor COVID-19 pass. Doklad k odberu sa dá získať aj individuálne, vyplnením formulára na stránke korona.gov.sk.

MOM nebude vykonávať odbery pacientom bez COVID-19 passu. Nemocnica zároveň upozorňuje, že v prípade potreby môže poverená osoba MOM overiť identitu pacienta aj prostredníctvom jeho občianskeho preukazu.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Snine otvoria mobilné odberové miesto. Koho otestujú a koho nie?

Najnovšie