eReport.sk
covid, Rusko, koronavírus, zdravotník, sanitka
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/ dmitriy kandinskiy

V Rusku zaznamenali rekordný počet úmrtí v súvislosti s covidom

Za uplynulý týždeň zaznamenali v Rusku 5682 úmrtí v súvislosti s koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Už druhý týždeň pritom v krajine rastie aj počet nových infekcií, informovala v nedeľu agentúra TASS.

Za uplynulých sedem dní zaznamenali v Rusku 145.985 prípadov, čo o vyše 10.000 viac ako v týždni medzi 13. – 19. septembrom, keď v krajine zaregistrovali 134.858 prípadov nákazy. Ide zároveň o najväčší týždenný prírastok nových prípadov od augusta tohto roku.

Už šesť dní v poradí evidujú viac ako 800 úmrtí

Za posledných 24 hodín v Rusku zaznamenali 22.498 prípadov, čo je najviac od 8. augusta. V dôsledku nárastu počtu nových prípadov evidujú v Rusku v súčasnosti aj vyšší počet aktívnych prípadov, ktorých je tam 612.409, čiže oveľa viac ako pri predchádzajúcich vlnách pandémie.

Rast počtu nakazených sa pritom odrazil najmä na počte úmrtí. Už šesť dní v poradí v Rusku evidujú viac ako 800 úmrtí v súvislosti s koronavírusom za deň. Za posledný týždeň tak v krajine zaregistrovali rekordných 5682 úmrtí. Predchádzajúce maximum pritom bolo 5618 úmrtí za týždeň, ktoré zaevidovali v polovici augusta, píše TASS.

Najhoršia je na tom Moskva, Petrohrad a Moskovská oblasť

V Rusku od začiatku pandémie zaznamenali už takmer 204.000 úmrtí. Agentúra TASS však upozorňuje, že toto číslo nemožno považovať za kompletné, pretože úrady do štatistiky rátajú iba prípady, pri ktorých sa potvrdilo, že bol koronavírus hlavnou príčinou smrti. 

Situácia je pritom najhoršia v Moskve, Petrohrade a v Moskovskej oblasti, odkiaľ pochádza až 26 percent tohto týždňových prípadov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hasič stojí na mieste lesného požiaru v Jakutskej republike na Sibíri 7. augusta 2021
  2. Predsedníčka ruskej Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Ella Pamfilovová

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti