eReport.sk
požiar
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

V Rusku sa zrútila časť bytovky! Vybuchol plyn, počítajú obete

V Rusku sa zrútila časť bytovky! Výbuch plynu vo štvrtok ráno v bytovom dome v meste Novosibirsk usmrtil najmenej troch ľudí, uviedli miestne úrady. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AP. Novosibirsk je administratívne hlavné mesto Sibíri a tretie najľudnatejšie mesto Ruska.

Gubernátor Novosibírskej oblasti Andrej Travnikov potvrdil smrť troch ľudí, medzi ďalšími deviatimi zranenými ľuďmi prevezenými do nemocnice sú aj dve deti. Dvaja ľudia sú na jednotke intenzívnej starostlivosti.

„Zranenia sú rôzneho druhu – niektoré sú kombinované alebo ide o popáleniny a otravu kysličníkom uhoľnatým,“ doplnil Travnikov. Po výbuchu sa zrútili dva vchody päťposchodovej budovy a následný požiar zničil 30 bytov. Osem ľudí, ktorí zrejme boli v čase explózie v dome, je stále nezvestných.

Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania výbuch spôsobil únik plynu. Ministerstvo výstavby, bývania a komunálnych služieb v Novosibírskej oblasti informovalo, že plynový systém budovy bol kontrolovaný v septembri 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Rusku sa zrútila časť bytovky! Vybuchol plyn, počítajú obete

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti