tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:tasr/ap

V Rusku protestovali proti vojne na Ukrajine. Polícia zadržala viac ako 4-tisíc ľudí!

Ruská polícia zadržala v nedeľu na protivojnových protestoch, ktoré sa konali v rôznych mestách krajiny, viac ako 4300 ľudí.

Podľa agentúry Reuters to uviedla nezávislá skupina OVD-Info monitorujúca protesty, ktorá dodala, že protesty proti ruskej invázii na Ukrajinu sa konali v 56 ruských mestách. Ruské ministerstvo vnútra pred tým – podľa Reuters – uviedlo, že polícia zadržala približne 3500 ľudí, z toho 1700 v Moskve, 750 v Petrohrade a 1061 v iných mestách. Celkovo sa na protestoch podľa rezortu vnútra zúčastnilo 5200 ľudí.

Skupina OVD-Info však uviedla, že zdokumentovala zadržanie najmenej 4366 ľudí v 56 rôznych mestách Ruskej federácie. Marija Kuznecovová, hovorkyňa OVD-Info, poukázala na to, že „dnes sme svedkami dosť veľkých protestov, dokonca aj v sibírskych mestách, kde sme len zriedka vídali taký počet zatknutí.“ Posledné protesty s podobným počtom zatknutí sa v Rusku uskutočnili v januári roku 2021, keď tisíce ľudí požadovali prepustenie opozičného vodcu Alexeja Navaľného, ktorého polícia zatkla priamo na letisku, bezprostredne po jeho návrate z Nemecka, kde sa liečil a zotavoval z otravy nervovou látkou triedy novičok.

Reuters dodal, že niektoré ruské štátom kontrolované médiá v nedeľu priniesli krátke správy o nedeľňajších protestoch, ale nezaradili ich medzi priority svojho spravodajstva. Ruská tlačová agentúra RIA informovala, že námestie Manežnaja, ležiace v centre Moskvy a neďaleko od Kremľa, „oslobodila“ polícia, ktorá zatkla niektorých účastníkov nepovoleného protestu proti tzv. špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine – takto vpád ruských síl na územie susedného štátu označuje ruské politické a vojenské vedenie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Rusku protestovali proti vojne na Ukrajine. Polícia zadržala viac ako 4-tisíc ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku