eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

V Púchove otvoria odberové miesto na testovanie PCR testami: Budú aj kloktacie!

PÚCHOV – Doposiaľ všetci občania z okresu Púchov museli cestovať do Považskej Bystrice, Ilavy, prípadne Trenčína. Odteraz ušetria nielen čas, ale zníži sa tým aj mobilita ľudí, ktorí môžu byť už nakazení novým koronavírusom.

V Púchove otvoria v utorok (23. 2.) mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie RT-PCR testami. V autobuse MHD „Púchovská jašterka“ na parkovisku pri futbalovom štadióne bude otvorené v utorok a v piatok od 8.30 do 10.30 h. Informovala hovorkyňa Púchova Laura Krošláková.

Denná kapacita MOM je podľa nej vyhradená na 15, 30 a 100 odberov, podľa povahy RT-PCR testu. “Stanovená kapacita sa však môže zvýšiť v závislosti od vývoja epidemiologickej situácie v okrese Púchov. Okrem klasických RT-PCR testov bude dostupné aj testovanie RT-PCR kloktanie,” doplnila Krošláková.

“Veľmi ma teší, že sa podarilo zabezpečiť PCR testovanie aj v našom meste. Pretože, doposiaľ všetci občania z okresu Púchov museli cestovať s týmto cieľom do Považskej Bystrice, Ilavy, prípadne Trenčína. Táto možnosť určite zníži finančné náklady na cestovanie, samozrejme, zníži sa mobilita občanov, ktorí môžu byť už nakazení. Takisto občania ušetria aj drahocenný čas, ktorý strávili cestovaním do okolitých miest,” uviedla primátorka Katarína Heneková.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.