eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

V Prešove otestovali vyše 20-tisíc ľudí, priebežná negativita je 0,46

PREŠOV – V rámci víkendového skríningu v Prešove sa na ochorenie COVID-19 otestovalo viac ako 20.000 ľudí. Miera pozitivity bola v nedeľu k 13.00 h na úrovni 0,46 percenta. „Myslím si, že Prešov má čísla veľmi dobré. Dúfam, že si to nebudeme musieť zopakovať,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová na tlačovom brífingu.

Celkovo v sobotu (23. 1.) a nedeľu k 13.00 h v meste otestovali 20.277 ľudí, z toho pozitívny výsledok testu malo 94 z nich. Testovanie na 44 odberových miestach trvá do nedele 20.00 h.

Oproti novembrovému testovaniu v Prešove sú aktuálne počty otestovaných zhruba na polovičnej úrovni. Priebeh testovania hodnotí primátorka ako pokojný a plynulý, prispela k tomu aj možnosť registrácie cez mobilnú aplikáciu. „Naozaj sme sa vyhli veľkým čakacím radom, práve preto, že väčšina ľudí využila možnosť registrovať sa, až 80 percent otestovaných to využilo,“ povedala.

Náklady na víkendové testovanie mesto odhaduje na viac ako 130.000 eur. „Pri prísľube štátu, že zaplatí za každého testovaného občana päť eur a pri takejto nízkej účasti to vyzerá, že mesto na to bude musieť doplácať zo svojho. V prípade, že bude nutné robiť v Prešove druhé kolo testovania, zrejme zvážime nižší počet odberných miest,“ skonštatovala. Záujem o testovanie bol podľa nej nižší preto, lebo veľa ľudí využíva testovanie, ktoré je k dispozícii celý týždeň.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Prešove otestovali vyše 20-tisíc ľudí, priebežná negativita je 0,46

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti