eReport.sk
Martina Šimkovičová a členovia vlády, Oslavy príchodu Cyril a Metoda. Zdroj foto: Úrad vlády SR
Martina Šimkovičová a členovia vlády, Oslavy príchodu Cyril a Metoda. Zdroj foto: Úrad vlády SR

Šimkovičová: Čelím útokom preto, že som málo progresívna a liberálna a ctím si tradície


Ministerka kultúry vzdala hold Robertovi Ficovi. Verejne mu poďakovala za jeho prejav na cyrilo-metodských oslavách. Pri tej príležitosti napísala, že v premiérových slovách našla aj osobné povzbudenie. Preto, že zreteľne povedal, že ak budeme naďalej konfrontovaní progresívnymi ideológiami, ktoré sa šíria ako jed, vláda zváži úpravu Ústavy SR.

V premiérových slovách našla aj osobné povzbudenie

„Včerajšie celonárodné oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda boli výnimočné ešte jedným významným momentom. Po takmer dvoch mesiacoch na nich verejne vystúpil predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Tak, ako sme u neho zvyknutí, ako politik svetového formátu. V jeho slovách som si našla možno aj také osobné povzbudenie, pretože veľmi jasne a zreteľne povedal, že ak budeme naďalej konfrontovaní progresívnymi ideológiami, ktoré sa šíria ako jed, tak vláda zváži úpravu Ústavy SR. Keďže mnohým zjavne nestačí, že tá súčasná má jasne zakotvenú definíciu manželstva ako zväzok muža a ženy,“ začala svoj príspevok na sociálnej sieti Telegram ministerka kultúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
  2. Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová
  3. ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
  4. ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová

Dodala, že už mesiace je terčom útokov. Za čo? „Za to, že ako ministerka kultúry som vraj príliš málo tolerantná, potláčam ľudské práva a podobne. Jednoducho, som málo progresívna a liberálna, ctím si tradície, tradičné zväzky a mam vnímanie sveta odlišné od toho, ako si niekto iný predstavuje. Jednoducho povedané, ctím si korene a to, čo tu zanechali naši starí rodičia,“ napísala Šimkovičová.

Bez histórie nemáme budúcnosť

Na záver svojho príspevku na Telegrame, kde ministerka verejne pôsobí poďakovala. „Preto chcem aj takto verejne poďakovať za možnosť byť členkou vlády, ktorá si ctí tradičné hodnoty. Ako povedal premiér počas včerajších osláv: „Tento sviatok má podstatne širší rozmer ako ten náboženský. Je to sviatok slovenského národa, celého Slovenska, ale aj celého slovanstva.” Áno, tak, ako včera zaznelo, náš kabinet vie, že štát sa buduje ťažko bez hodnôt, ktoré vyznáva cirkev a kresťanstvo je to, čo dáva našej spoločnosti normálny rozmer. Preto sme príchod našich vierozvestcov oslávili po rokoch tak s patričnou náležitosťou. Bez histórie nemáme budúcnosť,“ uzavrela Martina Šimkovičová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimkovičová: Čelím útokom preto, že som málo progresívna a liberálna a ctím si tradície

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne