eReport.sk
Na snímke trosky lietadla na mieste nehody. Petrovice, 6. septembra 2022. Foto: tasr

V Petroviciach v okrese Bytča spadlo malé lietadlo. Zranili sa dvaja muži

Malé lietadlo spadlo v utorok v katastri Petrovíc v okrese Bytča. Pri páde sa zranili dvaja muži. Žilinská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Na pád lietadla upozornili portály noviny.sk a tvnoviny.sk.

Na miesto havárie malého lietadla, ktoré následne začalo horieť, vyslali podľa polície všetky záchranné zložky. „Oboch mužov previezli do nemocnice na ošetrenie. Príčina pádu je nateraz v štádiu vyšetrovania,“ doplnila polícia.

Informáciu o páde lietadla prijali zdravotnícki záchranári na tiesňovej linke 155 o 18.28 h. Podľa nich si vyžiadal jedného zraneného. „Na pomoc sme okamžite vyslali záchranárov. Zraneného, ktorý utrpel popáleniny 2. stupňa, však ešte pred príchodom posádky svedkovia udalosti naložili do auta a smerovali s ním do nemocnice. Posádka ho od nich prevzala, ošetrila ho a previezla do nemocnice,“ povedala pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline prijali podľa hovorkyne Lenky Zátekovej jedného z účastníkov nehody lietadla. „Muž utrpel popáleniny tváre, horných a dolných končatín a popáleniny pokrývajú 30 percent povrchu jeho tela. Pacient je stabilizovaný, pri vedomí, absolvoval všetky nevyhnutné vyšetrenia. V celkovej anestézii mu náš tím zdravotníkov momentálne ošetruje popáleniny na operačnej sále oddelenia úrazovej chirurgie,“ uviedla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Petroviciach v okrese Bytča spadlo malé lietadlo. Zranili sa dvaja muži

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti