eReport.sk
Zdroj: youtube

V okolí obce Šurianky sa pohybuje medvedica s mláďatami

Obec Šurianky v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov i návštevníkov obce na výskyt medveďa. „V šurianskom chotári bola videná medvedica s mláďatami. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zatúlané jedince z lesov pohoria Tribeč,“ upozornilo vedenie obce. Po konzultácii s členmi poľovného združenia, aj s prihliadnutím na legislatívnu ochranu tohto živočícha, bude samospráva situáciu monitorovať a informovať občanov.

Ľudia, ktorí trávia voľnočasové aktivity na poľných cestách alebo v priľahlých hájoch, by mali uprednostňovať vychádzky v skupinách, najlepšie na otvorených priestranstvách a nemali by vchádzať do priestorov s hustým a vysokým porastom. Odporúča sa nahlas rozprávať. Veľmi nebezpečné môže byť aj stretnutie medvedice so psom na vôdzke alebo voľne pusteným.

Samospráva zároveň vystríha pred približovaním sa k medvedici a jej mláďatám. „Nie je predpoklad, že sa medvede budú približovať k obydliam, napriek tomu je nežiaduce nechávať v blízkosti pozemkov odpadky a zvyšky jedla,“ odporúča vedenie obce.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport