eReport.sk
Príslušníci Národnej gardy USA hliadkujú v blízkosti Kapitolu vo Washingtone
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Pri incidente neďaleko Pentagónu zahynul policajt, útočníka zastrelili

Pri incidente neďaleko budovy Pentagónu zahynul jeden policajt. Útočník ho dobodal nožom. Správu priniesla agentúra AP s tým, že agresora na mieste zastrelili príslušníci policajných zložiek.

Budova amerického ministerstva obrany bola zhruba na hodinu a pol uzavretá a zamestnanci dostali pokyn, aby sa skryli na bezpečné miesto. Medzitým už úrady budovu opäť otvorili.

Minister obrany Lloyd Austin ani náčelník Zboru náčelníkov štábov Mark Milley neboli v čase incidentu v Pentagóne. Obaja boli na stretnutí s prezidentom Joeom Bidenom v Bielom dome.

Podľa agentúry AP policajt zomrel po prevoze do nemocnice na následky útoku nožom. Zdroj agentúry si ale želal zostať v anonymite, pretože nemal oprávnenie o záležitosti oficiálne hovoriť.

Podrobnosti o celom incidente plánuje Pentagón zverejniť počas tlačovej konferencie. V tejto chvíli nie je podľa AP jasné, či sa najskôr odohral útok nožom, alebo streľba. Úrady bezprostredne neposkytli podrobnosti o časovej postupnosti udalostí.

Incident sa odohral na nástupišti, ktoré je súčasťou tranzitného centra, cez ktoré denne prejdú tisícky zamestnancov amerického ministerstva obrany. V roku 2010 sa pred Pentagónom odohral podobný čin. Dvaja príslušníci Agentúry na ochranu síl Pentagónu (PFPA) boli postrelení po tom, ako strelec spustil paľbu pri bezpečnostnej kontrole. Napriek zraneniam dokázali opätovať paľbu a útočníka zneškodnili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri incidente neďaleko Pentagónu zahynul policajt, útočníka zastrelili

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti