eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/bmszealand

V Nigeri uniesli dvoch čínskych baníkov

V africkom štáte Niger uniesli neznámi ozbrojenci dvoch čínskych baníkov. V pondelok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa miestne úrady. „Dvaja čínski občania boli unesení ozbrojenými mužmi,” uviedol Tidjani Ibrahim Katiella, guvernér regiónu Tillabéri. Unesení Číňania mali podľa neho povolenie na ťažbu zlata a bolo im odporúčané, aby oblasť opustili, oni to však odmietli a rozhodli sa ostať.

K únosu podľa úradov došlo na západe Nigeru v blízkosti hraníc s Mali a Burkinou Faso, teda na mieste, kde často dochádza k útokom džihádistov a skupín, ktoré majú prepojenie na teroristické organizácie al-Káida a Islamský štát. Čína upevnila svoje ekonomické väzby s Nigerom v roku 2006, keď v tomto štáte začala objavovať náleziska uránu, zlata a ropy.

K únosu čínskeho občana prišlo v tejto oblasti aj v roku 2007, keď skupina povstalcov známa ako Nigerské hnutie za spravodlivosť uniesla zamestnanca Čínskej spoločnosti pre jadrové inžinierstvo a staviteľstvo, ktorá v oblasti robila prieskum. Po niekoľkých dňoch vyjednávania tohto čínskeho občana prepustili.

V regióne Tillabéri v roku 2018 uniesli tiež jedného nemeckého dobrovoľníka, ktorého sa už nikdy nepodarilo nájsť, uvádza AFP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport