tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Covidový pacient na nemocničnom lôžku.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

V nemocniciach zakazujú návštevy pacientov: TOTO opatrenia zaviedla aj ďalšia nemocnica

Nemocnica v Handlovej zakázala návštevy pacientov. Reaguje tak na aktuálnu epidemiologickú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Zákaz sa vzťahuje i na Senior centrum sv. Kataríny.

„Zdravotnícke zariadenie zatiaľ nemá žiadnych pacientov s ochorením COVID-19, je však pripravené na reprofilizáciu lôžok i čo sa týka personálu aj ochranných osobných pomôcok,“ informovala ďalej vo štvrtok TASR hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková.

„Prosíme všetkých o pochopenie, zákaz návštev pacientov je preventívnym opatrením, aby sme zamedzili šíreniu ochorenia COVID-19 v nemocnici a ťažkým dopadom tretej vlny pandémie na chod nemocnice,“ uviedla riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Prečítajte si:

  1. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.
  2. Oddelenie pre dlhodobo chorých Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala Košice

Nemocnica umožní návštevy vo výnimočných prípadoch, a to pre kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim, u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce. Každá takáto návšteva však musí spĺňať viaceré kritériá. „Tým prvým je, že sa musí preukázať potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia, prípadne má test RT-PCR nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 24 hodín,“ priblížila Eckhardtová.

Ďalšou podmienkou je podľa nej dodržiavanie všetkých protiepidemických opatrení, návšteva tiež nesmie mať klinické príznaky ochorenia COVID-19. „Zákaz návštev je zatiaľ v platnosti až do odvolania,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V nemocniciach zakazujú návštevy pacientov: TOTO opatrenia zaviedla aj ďalšia nemocnica

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku