eReport.sk
Nemocnica v Michalovciach. Ilustračná snímka. Foto: tasr

V nemocniciach na východe Slovenska sa pripravujú na očkovanie. Vakcinácia sa spustí v troch mestách

MICHALOVCE – Zatiaľ najväčší záujem je zo strany zamestnancov Michalovskej nemocnice, ktorá by v priebehu prvých dní chcela zaočkovať vyše 400 zdravotníkov.

Nemocnice v Michalovciach, Humennom a v Rožňave sa intenzívne pripravujú na spustenie vakcinácie zdravotníckeho personálu od začiatku budúceho týždňa. Ako informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, najväčší záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 evidujú v michalovskej nemocnici.

“Po príchode prvej zásielky sa spustí očkovanie na zriadených ambulanciách. Zatiaľ najväčší záujem je zo strany zamestnancov Michalovskej nemocnice, ktorá by v priebehu prvých dní chcela zaočkovať vyše 400 zdravotníkov,” spresnil s tým, že majú ambíciu čo najskôr spustiť vakcináciu v každej zo svojich 17 nemocníc na Slovensku.

Uvedené tri nemocnice siete Svet zdravia na východnom Slovensku určilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na zriadenie vakcinačného centra proti ochoreniu COVID-19. “Všetky tri nemocnice budú po dodávke špeciálnych mraziacich zariadení z Dánska v blízkej dobe fungovať aj ako distribučné vakcinačné centrá pre celý región,” doplnil Kráľ.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport