eReport.sk
Národná rada. Foto: tasr

VIDEO: V národnej rade sa stratila peňaženka. Poslanci sa kvôli nej pohádali

Bývalý minister financií Ladislav Kamenický (Smer) zažil nepríjemnú situáciu. Počas rokovania totiž niekde v národnej rade stratil svoju peňaženku. Poprosil preto svojich kolegov, aby mu ju pomohli hľadať, no namiesto toho sa strhla hádka.

„Ja by som chcel ctených kolegov poprosiť, ak by náhodou našli moje doklady s kartami. Je to v tom bordovom puzdre. Niekde mi to vypadlo, tak vás chcem poprosiť, aby ste mi to doručili,“ prosil Kamenický ostatných poslancov. Situácie sa okamžite chytil predseda parlamentu Boris Kollár, ktorého už pred tým Kamenický žiadal, aby túto prosbu vyhlásil. Šéf národnej rady, však na to pozabudol. „Ja sa ospravedlňujem, dostal som túto žiadosť od pána poslanca, zabudol som na to. Prosím pekne, bola tam dosť značná hotovosť, takže to je ako odmena nálezcovi, ale prosím, buďte takí dobrí a odovzdajte tie kartičky. Teraz sa ukáže, čo sme za ľudia. Stratil to tu, v národnej rade,“ povedal do mikrofónu Kollár.

Mimo záznam sa však údajne ozval bývalý zabávač Jozef Pročko (OĽANO), ktorý mal poznamenať, že ak Kamenický stratil peňaženku medzi svojimi, tak ju už nemá. Celá situácia sa dotkla najmä poslankyne za SMER Jany Vaľovej. Dôvodom malo byť aj to, že Kollár mal povedať, že muž so sekerou, ktorý sa pokúšal včera dostať do parlamentu, mal vykrikovať práve Vaľovej meno.

„Pán predseda, vy ste veľmi vtipný, pred chvíľou ste povedal na môjho kolegu, ktorý stratil peňaženku, že tam mal obrovskú hotovosť, čo nebola pravda. Teraz zase ste povedal, že kričali moje meno. Tak viete, sranda je sranda, ale ja si myslím, že takto aj vtipne možno satiricky osočovať kolegov sa nepatrí a ste predseda Národnej rady,“ vyčítala Vaľová Kollárovi a z vykania prešla rovno na tykanie. „Ja si vás veľmi vážim, dobre s vami vychádzam a verím tomu, že sa snažíte hovoriť pravdu, ale v tomto prípade asi ani o mojom kolegovi, ktorý stratil peňaženku si nehovoril pravdu, ani o mne,“ dodala.

Kollár zase vyčítal Vaľovej, že prišla o zmysel pre humor. „Ja si Lacka vážim a keby mal nejaký problém, tak by za mnou prišiel. Ale to bola sranda. Myslím, že každý, okrem teba, to pochopil, takže ak sa ťa to dotklo tá peňaženka Lacka Kamenického, tak sa verejne ospravedlňujem,“ dodal Kollár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO: V národnej rade sa stratila peňaženka. Poslanci sa kvôli nej pohádali

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti