eReport.sk
Senior počas očkovania štátnou vakcínou proti koronavírusu SARS-CoV-2, 28. decembra 2020 v Moskve.
Senior počas očkovania v Moskve. Foto: tasr/p

V Moskve rozdávajú darčekové poukazy: Stačí mať nad 60 rokov a dať sa zaočkovať!

Predstavitelia zdravotníctva v Moskve sa pokúšajú presvedčiť ľudí, ktorí nedôverujú vakcínam, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 – starším osobám ponúkajú darčekové poukazy, ak si prídu dať vpichnúť dávku. V nedeľu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Občania vo veku nad 60 rokov teraz po podaní prvej dávky vakcíny dostanú poukaz v hodnote 1000 rubľov (11 eur), ktorý môžu minúť vo vybraných obchodoch, lekárňach a kaviarňach. V nedeľu to oznámil starosta Moskvy Sergej Sobianin.

Mnoho starších o Sputniku stále pochybuje

Ľudia sa musia zaregistrovať online, ak majú záujem o poukaz. Akcia jej financovaná darmi od firiem. Rusko začalo hromadne očkovať obyvateľov už v decembri, ale mnoho starších ľudí stále pochybuje, či je ruská vakcína Sputnik V bezpečná.

Štyri mesiace po spustení očkovania dostalo obe dávky vakcíny necelých päť percent obyvateľov, ako ukazujú najnovšie údaje. Aj keď v niektorých oblastiach Ruska hlásia nedostatok vakcín, ľuďom v Moskve ich podávajú dokonca aj v nákupných centrách.

Kampaňové plagáty sú po celej metropole Ruska

Podľa starostu Sobianina bolo zatiaľ v Moskve s 12 miliónmi obyvateľov zaočkovaných približne 400.000 seniorov. Plagáty vyzývajúce ľudí vo veku nad 60 rokov, aby sa dali zaočkovať, vidieť po celej ruskej metropole. Po vlaňajšom prísnom lockdowne boli Moskovčania z tejto vekovej skupiny vyzvaní, aby sa ešte niekoľko mesiacov zdržiavali doma.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport