eReport.sk
Satirický týždenník Charlie Hebdo pred novinovým stánkom.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Londýne zaútočili nožom na ženu: Bola v tričku s potlačou Charlie Hebdo!

Terčom útoku nožom sa v nedeľu v centre Londýna stala 39-ročná žena, ktorá mala oblečené tričko s potlačou s názvom francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo známeho najmä kontroverznými karikatúrami proroka Mohameda. Na tričku bol aj slogan “Láska je silnejšia ako nenávisť”.

Ako informovala spravodajská televízia BFM, k útoku došlo v nedeľu popoludní v blízkosti známeho miesta Speakers’ Corner v londýnskom Hyde Parku. Obeťou je 39-ročná žena, ktorá pri útoku utrpela ľahké zranenie hlavy. Páchateľ z miesta činu ušiel, útočná zbraň sa našla neďaleko miesta útoku.

Britská polícia pátra po páchateľovi, pričom o pomoc požiadala aj verejnosť. Polícia súčasne vyzvala médiá, aby nešpekulovali o motívoch útoku. BFM pripomenula, že 7. januára 2015 došlo v parížskej redakcii Charlie Hebdo k útoku, pri ktorom dvojica islamistických radikálov zastrelila 12 autorov a zamestnancov redakcie týždenníka. Medzi obeťami boli aj kultoví karikaturisti Jean Cabut (Cabu) a Georges Wolinski. Obaja útočníci z miesta činu ušli, polícia ich neskôr vypátrala a zastrelila.

Tento útok bol prvým zo série atentátov spáchaných vo Francúzsku komandami alebo jednotlivcami z radov islamistických radikálov.

Okrem toho bola redakcia Charlie Hebdo v roku 2011 aj terčom podpaľačského útoku. Vlani v septembri boli pred bývalou redakciou týždenníka Charlie Hebdo sekáčom na mäso zranené dve osoby – muž a žena, ktorí si vyšli von na ulicu pofajčiť. K útoku sa neskôr priznal muž narodený v Pakistane. Ako motív uviedol opätovné zverejnenie karikatúr proroka Mohameda v časopise Charlie Hebdo. Jeho redakcia sa však po útoku v roku 2015 presťahovala na iné miesto, jeho nová adresa je utajená.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport