eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

V kostole po sviatosti birmovania detí vybuchla bomba

Improvizovaná nálož vybuchla v nedeľu v katolíckom kostole v meste Beni na východe Konžskej demokratickej republiky, bývalého Zairu. Bomba explodovala len hodinu po tom, čo sa tam konala sviatosť birmovania detí, približuje agentúra AFP.

Náčelník mestskej polície pre francúzsku tlačovú agentúru spresnil, že k výbuchu došlo okolo 06.00 h miestneho času (06.00 h SELČ). Experti misie Organizácie Spojených národov v Konžskej demokratickej republike (MONUSCO) uviedli, že išlo o podomácky vyrobenú trhavinu určenú na prepadovú taktiku boja.

Bezprostredne nebolo známe, či pri explózii niekto zahynul alebo utrpel zranenia. Začiatkom tohto roka prišlo v tej istej oblasti na východe KDR o život 25 ľudí. Za útokom stála vtedy pravdepodobne ugandská islamistická vzbúrenecká organizácia Spojené demokratické sily. Vo východnej časti niekdajšieho Zairu pôsobí už viac ako tri desaťročia. Jej bojovníci od roku 2019 zabili v provincii Severné Kivu pri hraniciach s Ugandou okolo 800 civilistov. V Severnom Kivu leží aj mesto Beni, dejisko nedeľného výbuchu v katolíckom kostole.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V kostole po sviatosti birmovania detí vybuchla bomba

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti