eReport.sk
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach. Foto: tasr

V Košiciach rastie počet hospitalizovaných: Zastavujú operácie!

V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) sa opäť zvýšil počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19, k pondelku ich je celkovo 134. Sedem je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Súčasná obsadenosť vyčlenených lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 je na úrovni 77 percent. Informovala o tom Monika Krišková z komunikačného oddelenia nemocnice.

UNLP oznámila, že pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu od piatka 18. decembra poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť a starostlivosť o onkologických a transplantovaných pacientov. „Zároveň zastavujeme všetky plánované zdravotné výkony a operácie,” uviedla nemocnica na svojej webstránke. Každého pacienta pred akútnym výkonom a operáciou otestujú na možnú infekciu COVID-19.

Areál na Rastislavovej 43 bude z väčšej časti slúžiť pacientom s ochorením COVID-19 a s podozrením naň. Výnimkou sú traumatologické centrum, II. chirurgická klinika, zubná chirurgia, neonatológia a pôrodnícka činnosť, ktoré budú v tomto areáli naďalej k dispozícii všetkým akútnym pacientom. Činnosť urologického oddelenia na Rastislavovej sa od pondelka pozastavuje a poskytovanie akútnej zdravotnej starostlivosti sa presúva na Urologickú kliniku na Triede SNP 1.

Nemocnica už pred týždňom avizovala, že situácia sa zhoršuje a do tzv. COVID zón presúvajú zdravotníkov z ambulancií. Ambulantnej a odkladnej zdravotnej starostlivosti sa tak týkajú výrazné obmedzenia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport