eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

V Košiciach posilnila vývoz odpadu z mesta

Spoločnosť Kosit v súčinnosti s viacerými mestskými časťami Košíc posilnila vývoz odpadu z mesta. Ako informovala Slavomíra Brzová zo spoločnosti, zber sa vykonáva podľa štandardného harmonogramu a zároveň sa nasadili posilové vozidlá, aby boli všetky nádoby vyprázdnené ešte pred Štedrým dňom.

“Každodennou výjazdovou kontrolou je zisťovaný skutkový stav naplnenosti nádob vo všetkých mestských častiach a v prípade ich naplnenia je na nasledujúci deň naplánovaný mimoriadny vývoz takýchto kontajnerov i upratanie stanoviska kontajnerov. Postup bude v zmysle uvedeného aplikovaný až do 8. januára 2021 vrátane štátnych sviatkov. Obyvateľov úctivo vyzývame na minimalizáciu objemu produkovaného odpadu, a to stláčaním či rezaním kartónových krabíc, ktoré patria do modrých nádob, a tiež plastov, kovov i nápojových kartónov zbieraných do žltých nádob,” uviedla Brzová.

Zberné dvory podľa jej slov fungujú v štandardnom zimnom prevádzkovom režime vo všetky dni okrem štátnych sviatkov. Od štvrtka do soboty (26. 12.) a tiež 1. a 6. januára budú zatvorené.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport