eReport.sk
Foto: tasr

V koalícii to vrie! Matovič zúri, lietajú výčitky, terčom je Sulík


AKTUALIZOVANĚ – Sú ľudia, ktorí sa ani v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici. Na sociálnej sieti to napísal premiér Igor Matovič (OĽANO) po tom, ako nedeľné rokovanie ústredného krízového štábu opustil jeho koaličný partner – predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Správanie Sulíka označil za mimoriadne nezodpovedné a mimoriadne neľudské.

„Hoci majú povinnosť byť na ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty. V pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne, a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny,“ skonštatoval predseda vlády.

Sulíka kritizoval aj Krajčí

Primitívne útoky v médiách“ na ľudí z pandemickej komisie a ústredného krízového štábu ešte počas jeho zasadnutia podľa Matoviča výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220611098119868

Sulíkov odchod z ústredného krízového štábu a jeho následné vystúpenie pred médiami skritizoval aj minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Považuje to za nešťastné.

„My sme si to všimli priamo na ústrednom krízovom štábe a hodnotili sme to veľmi negatívne. V tejto situácii musíme byť veľmi jednotní. Práve preto tam sedíme všetci, aby sme našli tú jednotu, na čom sa dohodneme,“ vyhlásil minister v živom vstupe v diskusnej relácii Na telo v televízii Markíza.

Šeliga: Minister hospodárstva má sedieť na rokovaní

Pokiaľ sa bude komunikovať spôsobom, že „jeden chce toto a druhý hento“ a nebude v tom jednota, podľa šéfa rezortu zdravotníctva vojnu s pandémiou Slovensko veľmi ťažko vyhrá.

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo taktiež negatívne zhodnotil Sulíkovo konanie. Uviedol, že minister hospodárstva má sedieť na rokovaní ústredného krízového štábu a argumentovať, nie odchádzať preč a vypisovať na sociálnych sieťach.

https://www.facebook.com/SeligaZaLudi/posts/1251791281871412

Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová sa postavila na stranu Sulíka. Vyjadrenia premiéra nie sú podľa nej hodné situácie, v akej sa Slovensko nachádza.

Nicholsonová hovorí o neprofesionalite premiéra

Tiež ho kritizovala za to, že ľudia nedodržiavajú opatrenia. Krajčímu aj Matovičovi podľa nej chýba plán.

„Domnievam sa, že aj pre neprofesionálne verejné vystupovanie premiéra a ministra zdravotníctva, ktorí riešia viac vlastné emócie ako dáta, fakty a premyslené plány postupov, ľudia nedodržiavajú opatrenia,“ napísala na sociálnej sieti. „Čo robili v lete, keď naše nemocnice nie sú pripravené na narastajúci počet ľudí s COVID-19?“ pýta sa.

https://www.facebook.com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum/posts/3388128337932603

V reštauráciách podľa nej pracujú reálni ľudia s reálnymi rodinami, „ktorých rozpočty sa ešte stále nestihli spamätať z lockdownu“. „Ak im teda máme zaraziť ďalšiu krutú ranu, potrebujeme vedieť na základe akých dát,“ dodala.

SaS je proti zatváraniu prevádzok

Sulík po tom, ako odišiel z rokovania ústredného krízového štábu, prítomným médiám prezradil, že pandemická komisia predstavila pre zhoršujúcu sa situáciu s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku návrh na uzatvorenie reštaurácií, fitnescentier či divadiel.

Sulík je proti takémuto návrhu. Odôvodňuje to škodlivosťou pre ekonomiku.

„Veľmi ma prekvapilo, že nikto z odborníkov nemá dáta. Nevieme, koľko z nakazených chodí pravidelne do fitnescentra, divadla, reštaurácií,“ povedal novinárom. Preto tieto zákazy považuje za „strieľanie od pása“ a mimoriadne škodlivé pre ekonomiku. Zároveň informoval, že ho na rokovaní štábu zastúpi jeho poradkyňa Jana Kiššová.

Zdroj: tasr, Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V koalícii to vrie! Matovič zúri, lietajú výčitky, terčom je Sulík

Aktuálne