eReport.sk
Termálne kúpalisko v Podhájskej v roku 2003.
Termálne kúpalisko v Podhájskej v máji 2003. Foto: tasr

V kauze Podhájska ešte obvinenie nepadlo. Polícia: Je predčasné hovoriť o následkoch

V rámci vyšetrovania kúpaliska Podhájska boli dokončené analýzy znaleckých posudkov a listinnej dokumentácie. Aktuálne v prípade prebiehajú výsluchy svedkov. Uviedol to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Momentálne nie je vznesené obvinenie žiadnej osobe. O takomto postupe bude rozhodnuté po dokončení výsluchov svedkov,“ povedal Slivka s tým, že je predčasné hovoriť o následkoch pre prevádzkovateľa kúpaliska.

V prípade kúpaliska ide o trestný čin krádeže v súbehu so zločinom ohrozenia a poškodenia životného prostredia a v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchaného formou spolupáchateľstva, priblížil Slivka.

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) zistila, že kúpalisko Podhájska čerpalo vodu z geotermálneho vrtu a využívalo ju v bazénoch bez platného oprávnenia. Jedno z predložených rozhodnutí o oprávnení čerpať vodu z geotermálneho prameňa bolo pozmenené, jeho platnosť vypršala v roku 1994.

Kúpalisko podľa SIŽP vypúšťalo dlhé roky znečistenú vodu z bazénov odpadovými rúrami do miestneho potoka Liska a odtiaľ do rieky Žitava nelegálne. Najnovšie zistenia ukazujú, že voda v bazénoch mala niekoľkonásobne prekročenú rádioaktivitu.

Situácia okolo kúpaliska Podhájska je napätá, vedú sa slovné prestrelky:

  1. Termálne kúpalisko v Podhájskej v roku 2003.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V kauze Podhájska ešte obvinenie nepadlo. Polícia: Je predčasné hovoriť o následkoch

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php