eReport.sk
Matovič sa zastáva Karasa
Minister spravodlivosti Viliam Karas. Zdroj: tasr

Karas nevidí dôvod na zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku. Bude ešte dlho ministrom?

Minister spravodlivosti Viliam Karas nevidí dôvod na zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku (TP). Prípadné zmeny tohto ustanovenia budú predmetom odborných diskusií. Šéf rezortu spravodlivosti to v stredu uviedol médiám na Úrade vlády SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Aj Matovičovi by časom mohlo ísť o krk
  2. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
  3. Hamranova polícia
  4. Kaľavského vypočujú cez telemost

„Nevidím problém v tom, ako sú upravené mimoriadne opravné prostriedky,“ povedal. Vždy musí byť podľa jeho slov priestor na zjednanie nápravy nezákonných rozhodnutí štátnych orgánov.

Možnosti

Avizoval, že prípadné zmeny v ustanovení paragrafu 363 TP budú predmetom odborných diskusií. „Ak sa nájde vhodná úprava, ktorá nevylúči možnosť zjednať nápravu, som jej otvorený,“ zdôraznil Karas.

§363

Generálny prokurátor SR má podľa paragrafu 363 TP právomoc zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon.

Súmrak

Generálna prokuratúra SR v utorok (29. 11.) na základe tohto ustanovenia zrušila obvinenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a ďalšej trojice osôb z kauzy Súmrak. Vedenie generálnej prokuratúry informovalo, že dôvodom boli zistené porušenia ustanovení Trestného poriadku a zákona.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karas nevidí dôvod na zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku. Bude ešte dlho ministrom?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti