eReport.sk
Preteky v Jasnej, foto:instagram

V Jasnej počítajú s viac ako tisíc divákmi, platiť budú prísne opatrenia

Organizátori pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej (6.-7. marca 2021) sa naďalej pripravujú na rôzne možnosti diváckej účasti. Aj od nej bude závislý rozpočet, ktorý predseda organizačného výboru Matej Hulej odhaduje na približne 1,8 milióna eur. Na podujatie v domácom stredisku sa teší aj Petra Vlhová, ktorá si v ňom zatrénovala.

V súvislosti s pretekmi zostáva vyriešiť ešte viacero otáznikov, jeden z najväčších visí nad účasťou fanúšikov. Organizátori očakávajú, že na tribúnach budú môcť privítať tisíc divákov, no to sa ešte môže zmeniť. Rovnako je ešte možná aj zmena rozpočtu, ktorý by mal byť približne 1,8 milióna eur. „Naďalej sa pripravujeme na rôzne varianty v závislosti od toho, koľko ľudí budeme môcť mať v hľadisku. Prijali sme tzv. covid-manažéra, ktorý bude dohliadať na dodržiavanie nariadení. Verím, že to nastavíme tak, aby sme to vedeli dodržiavať,” poznamenal Hulej.

Lyžiarska dráha v Jasnej

  foto:instagram Jasna

Bez ohľadu na počet divákov je zrejmé, že preteky v Jasnej budú podliehať prísnym opatreniam. „Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) nastavila extrémne prísne podmienky. Celé je to jedna veľká bublina, ktorá cestuje zo štátu do štátu, zo strediska na stredisko. My ako organizačný tím vytvoríme ďalšiu bublinu, do ktorej sa táto FIS bublina vsunie. Predpokladáme, že vytvoríme tri zóny. V červenej budú pretekárky a ich štáby, v zelenej ľudia, ktorí sa budú starať o trať a v tretej sú pracovníci médií. Tieto zóny sa zároveň nesmú križovať. Pre nás je dobre, že organizátori pretekov SP vyhotovujú videá, z ktorých potom aj my vieme čerpať,” poznamenala športová riaditeľka pretekov v Jasnej Jana Palovičová.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Jasnej počítajú s viac ako tisíc divákmi, platiť budú prísne opatrenia

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport