eReport.sk
Svetový pohár, foto:tasr

V Jasnej možno aj druhý obrák, organizátori čakajú odpoveď od FIS

Organizátori podujatia Svetového pohára v lyžovaní v Jasnej pokračujú v prípravách tratí a čakajú na informácie od Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Či sa v Jasnej bude konať aj obrovský slalom ako náhrada za zrušené preteky v rakúskom Semmeringu, je ešte stále otvorené. Ženská elita zavíta do strediska v Nízkych Tatrách 6. až 7. marca, o body budú bojovať v slalome a v obrovskom slalome. „Naďalej intenzívne pokračujeme v prípravách. Sme v neľahkej situácii, lebo stredisko je zavreté, čakáme, kedy sa uvoľnia opatrenia. Finančná situácia nie je jednoduchá. Máme prepady tržieb a spoločnosť Tatry Mountain Resorts musela prepúšťať. Problémy intenzívne riešime. Čo sa týka príprav, situácia sa nás dotýka, ale pracujeme. Divákov dnes nemôžeme mať, takže vstupenky nemôžeme predávať. Preto máme problém aj s partnermi,” povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii Matej Hulej, predseda organizačného výboru SP v Jasnej.

Záštitu nad pretekmi, v ktorých bude o popredné priečky bojovať aj Petra Vlhová, prevzali premiér Slovenskej republiky Igor Matovič aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR. „Verím, že nám to pomôže, aby sme podujatie zorganizovali najlepšie ako môžeme,” dodal Hulej. Na to, aby 25-ročná Liptáčka mohla v Jasnej vyťažiť z výhody domáceho prostredia, pracujú aj organizátori SP. „Štarty oboch tratí sú profilované tak, že nie sú vo vrstevnici, ale sú umiestnené na šikmo. Trate sme sa snažili urobiť čo najdlhšie. A to by malo vyhovovať aj Petre Vlhovej, dĺžku sme konzultovali aj s jej trénerom Liviom Magonim,” prezradil veliteľ súťažnej trate SP Matej Kupčo.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Jasnej možno aj druhý obrák, organizátori čakajú odpoveď od FIS

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport