eReport.sk
Demonštrant stojí pred policajtom počas protestu pred rezidenciou izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Jeruzaleme. Foto: tasr/ap

V Izraeli sa zatýkalo, pokračovali protesty proti Netanjahuovi

Izraelská polícia uviedla, že zatkla niekoľko ľudí, ktorí počas sobotných demonštrácií vo veľkých mestách proti premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi zaútočili na demonštrantov slzotvorným plynom, informovala agentúra AFP.

Protesty proti premiérovi sa konajú každú sobotu od júla, a to aj mimo jeho oficiálneho bydliska v Jeruzaleme, kde sa podľa izraelských médií túto sobotu zhromaždilo niekoľko tisíc ľudí. Netanjahu čelí obvineniam z korupcie, ale kritizujú ho aj za to, ako jeho vláda bojuje s pandémiou koronavírusu. Polícia vo vyhlásení uviedla, že na viacerých miestach zatkla „podozrivých“, ktorých obvinila z hádzania slzotvorného plynu na demonštrantov.

Zorganizovanie sobotňajšej demonštrácie v Jeruzaleme údajne podporilo plánované zmiernenie tzv. lockdownu od nedele, ktoré okrem iného prinieslo zákaz pohybovať sa vo vzdialenosti viac ako jeden kilometer od domu.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Izraeli sa zatýkalo, pokračovali protesty proti Netanjahuovi

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti