eReport.sk
Počasie, slnko, horúčava.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

V Iraku mali deň voľna. Tamojšie teploty stúpajú nad 50 stupňov Celzia!

Štátni zamestnanci v mnohých častiach Iraku vo štvrtok nepracovali, pretože teploty v určitých oblastiach krajiny stúpajú nad 50 stupňov Celzia. Informovali o tom miestne médiá a následne portál britskej stanice BBC.

Niekoľko irackých veľkomiest sa vo štvrtok ocitlo na vrchole zoznamu najhorúcejších lokalít sveta. V dôsledku spaľujúcich horúčav najmenej desať irackých provincií poskytlo voľno pre väčšinu štátnych zamestnancov, uviedol server Kurdistan24.

Krajina patrí k najhorúcejším lokalitám na Zemi

Vlna horúčav trvá od polovice júla a podľa predpovedí meteorológov bude pokračovať. Spaľujúce horúčavy nie sú v Iraku nezvyčajný jav. Krajina patrí k najhorúcejším lokalitám na Zemi. Obyvatelia však vravia, že podmienky sa zhoršujú.

V južnom prístavnom meste Basra, kde sú teploty obzvlášť vysoké, sa štátnym zamestnancom začalo štvordňové voľno. Mnoho úradov je zatvorených, pracovať v tých fungujúcich je často utrpenie, pretože pravidelné odstávky elektriny spôsobujú, že ani klimatizácia nefunguje.

Vlny horúčav sú čoraz častejšie

Tento rok sa zvýšil aj počet piesočných búrok, ktoré zatemňujú oblohu a spôsobujú prerušenie služieb. Vlny horúčav sú čoraz častejšie, intenzívnejšie a trvajú dlhšie pre klimatické  zmeny posilňované ľudskou činnosťou. Svet sa od začiatku priemyselnej éry ohrial už o približne 1,1 stupňa Celzia a teploty budú ďalej stúpať, ak vlády po celom svete nebudú podnikať rázne kroky na zníženie emisií skleníkových plynov.

Irak bol Organizáciou Spojených národov (OSN) označený za jednu z krajín najviac zraniteľných voči zmene klímy na Blízkom východe, pripomenula BBC.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Iraku mali deň voľna. Tamojšie teploty stúpajú nad 50 stupňov Celzia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti