eReport.sk
Protest v Amsterdame, foto:ap

V Holandsku protestovalo vyše 2000 ľudí proti pandemickým opatreniam: Polícia ich rozohnala

Holandská polícia rozohnala v nedeľu v Amsterdame nepovolený protest proti pandemickým opatreniam, na ktorom sa podľa holandskej tlačovej agentúry ANP zišlo približne 2000 ľudí.

Požadovali ukončenie represií

Protestné zhromaždenie sa konalo pred národným múzeom Rijksmuseum v centre mesta. Agentúra AP píše o tisíckach účastníkov. Uvádza tiež, že niektorí z demonštrantov mali na sebe biele kombinézy a masky na tvárach. Účastníci zhromaždenia niesli transparenty s nápismi, ktoré požadovali ukončenie “represií a kontroly obyvateľstva. Väčšina demonštrantov podľa správ miestnych médií uposlúchla výzvu polície a námestie pred zmieneným múzeom opustila.

Stovky policajtov bolo nasadených na protestujúcich

Mnohí zo zhromaždených sa však následne presunuli do iných ulíc v centre mesta či neďalekého parku. Do okolia zmieneného námestia boli nasadené stovky príslušníkov poriadkovej polície a v pripravené bolo aj vodné delo. Viaceré podobné nepovolené zhromaždenia v holandských mestách, ktoré ich organizátori označili za stretnutia za účelom spoločného “pitia kávy”, prerástli v minulosti do násilností, pripomína agentúra DPA. V Holandsku v súčasnosti platí prísny lockdown, ktorý by mal trvať prinajmenšom do polovice januára.

Bude vás zaujímať:

  1. Igor Matovič

V súlade s ním sú zatvorené všetky obchody poskytujúce iné než nevyhnutné tovary, rovnako ako aj reštaurácie, bary či kultúrne inštitúcie ako múzeá, divadlá či kiná. Lockdown vláda zaviedla z dôvodu rýchleho šírenia vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron, ktorý je momentálne v krajine dominantným. Miera infekčnosti tam v posledných týždňoch už postupne klesá, pričom za ostatný týždeň pripadá na 100.000 obyvateľov len 85,55 prípadov nákazy.

Zdroj: tasr/anp


      

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Holandsku protestovalo vyše 2000 ľudí proti pandemickým opatreniam: Polícia ich rozohnala

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti